Cavcav'dan 'maçlarda İstiklal Marşı okunmasın' çağrısı

Bazı maçlarda İstiklal Marşı'nın yuhalanmasına tepki gösteren Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, milli maçlar dışında marşın okunmaması gerektiğini söyledi.

Haberler - DHA 26.12.2014 - 10:24

Cavcav'dan 'maçlarda İstiklal Marşı okunmasın' çağrısı

ANKARA - Futbol karşılaşmalarında İstiklal Marşı'nın yuhalanması ve protesto edilmesi olaylarına, Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, farklı yaklaşım tarzı gösterdi. 


Cavcav, "İstiklal Marşımız Milli müsabakalar dışında okunmasın" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı gibi bir yer onur ve gurur verici. Ancak buradaki tesislerin kaldırılması fikrine kesinlikle muhalifim. Tesislerimizin köşkümüze en ufak bir zararı yok. Köşkümüzün bize yakın olması, onur ve gurur verici.

Cavcav, `Buna kimse cesaret edemiyor. Ben cesaretle konuşuyorum. Milli marşların söyleneceği yer, sporcuların veya maçlardan önce söylenecek yer değildir. Başta Spor Bakanımız, Futbol Federasyonu Başkanımız kesinlikle maçlarda söylenen Milli Marşımız liglerden kesinlikle kaldırmalıdır. 

Milli maçlarda kesinlikle saygı duyuyorum. Üçüncü Lig'de maç oynanıyor, İstiklal marşı. Gazetede okudum, İstiklal marşımıza ıslıklar çalınmış. Bu milletin bir evladı olarak, bu millet için çalışan, ülkemin, memleketimin selameti için çalışan ve uğraşan bir sanayici olarak yarın bir gün bu olayların çoğalması ülkemizde olaylara, kargaşalara sebebiyet verebilir. Bu nedenle acilen, bu bir örnektir.

Tesadüf yapılmış veya bilerek yapılmış olsa bu kadar yerinde bir olay olmaz. Mutlaka, gerekirse sayın Başbakanımız talimat vererekten maçlarda söylenen İstiklal Marşı'nın sadece, milli maçlarda söylenmesini aksi halde bunun yasaklanması gerekir diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...