Mahir Oral'dan kıtalararası şampiyonluk

Almanya'nın Hamburg kentinde Arena Boks Kulübü tarafından ''Hayatımın Maçı'' sloganı ile düzenlenen boks karşılaşmasında Hamburg'da yaşayan 'Aslan' lakaplı Mahir Oral, WBA Kıtalararası Ortasıklet şampiyonu oldu.

28.03.2010 - 01:20

Mahir Oral'dan kıtalararası şampiyonluk

Hamburg Alsterdorfer Sporthalle'de gerçekleşen boks maçında, Kolombiyalı rakibi Juan Camilo Novoa ile karşılaşan Mahir Oral, rakibini 10. raundda teknik nakavt ile yenerek, WBA Kıtalararası Ortasıklet şampiyonu oldu ve kemerini aldı.

Oral, kemerini aldıktan sonra yaptığı açıklamada, kendisini 12 raund için hazırladığını ve rakibi Camilo Novoa'yı teknik nakavt ile yeneceğini tahmin etmediğini ifade ederek, ''Seyirci, Fatih Akın beni yalnız bırakmadı. İlk raundlar stresliydi. Rakibim tecrübeliydi. Ancak ilerleyen raundlara doğru rakibin sendelendiğini ve sallandığını gördüm. Karşıma kim gelirse gelsin, herkese karşı başarılı olacağıma inanıyordum. Böylece Dünya şampiyonluk kemer maçına giden yol benim için açılmış oldu'' dedi.

Karşılaşmada ring kenarında, teknik direktör yardımcısı olarak Oral'a destek ve moral veren yönetmen Fatih Akın, Oral lehine sloganlar attı. Karşılaşma sonunda Akın, ''Çok mutluyum. Oral hem aile hem de çevre dostum. Karşılaşmayı izlerken ringde adete kendim boks yaptım. Çok heyecanlandım'' diye konuştu.

Arena Boks Kulübünün sahibi Ahmet Öner ise, ''Mahir çok iyi dövüştü, ezilmedi. Ringde adeta savaşçı gibiydi. Bu maçta adete kendini buldu'' diye konuştu.

Günün diğer karşılaşmada da Yavuz Keleş, yarı ağırsıklette Litvanyalı rakibi Andrejs Tolstihs'i 2-1 yendi.

Karşılaşmayı, Hamburg Başkonsolosu Devrim Öztürk, Mahir Oral'ın ailesi ile birlikte Alman ve Türk seyircileri izledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...