Maicon'dan gözdağı

Inter'in Brezilyalı oyuncusu Maicon, Şampiyonlar Ligi'ni kazanabilecek bir kadro oluşturulmaması halinde takımdan ayrılabileceğini söyledi.

20.06.2009 - 16:21

Maicon'dan gözdağı

İSTANBUL - İtalya Serie A'da son şampiyonu Inter'in Brezilyalı yıldızı Maicon, takımdan ayrılabileceğini açıkladı.

Inter'in Brezilyalı defans oyuncusu Maicon, Milano ekibindeki geleceğine yönelik şüphelerinin sürdüğünü dile getirerek, ''Inter'in Şampiyonlar Ligi'ni kazanabilecek nitelikte bir takım olması şart'' dedi.

Brezilya Milli Takımı ile FIFA'nın düzenlediği 8. Konfederasyon Kupası için Güney Afrika'da bulunan başarılı savunma oyuncusu, La gazzetta dello Sport'a yaptığı açıklamada, ''Inter, büyük düşünmek zorunda. Her futbolcunun arzusu olduğu gibi ben de Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak istiyorum. Devler Ligi, bizim için diğer kupalara göre çok daha önemli bir hedef. Şampiyonlar Ligi Kupası, her futbolcunun kariyeri boyunca elde etmek isteyeceği en önemli zaferdir'' dedi.

Maicon, ''Eğer Inter ile birlikte bu kupayı kazanırsam, iyi olur. Aksi takdirde, ben de Devler Ligi'ni kazanabilecek başka bir takıma gitme ihtiyacı hissedeceğim'' diye konuştu.

28 yaşındaki başarılı futbolcu, kısa bir süre önce Real Madrid ile temasta olduğunu açıklayarak, Inter'e gözdağı vermişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...