Maicon Galatasaray'a transferini anlattı

Galatasaray'ın yeni transfer Maicon Slovakya kampında açıklamalarda bulundu.

Ntvspor 01.07.2017 - 16:14

Maicon Galatasaray'a transferini anlattı

Galatasaray'ın Sao Paulo'dan renklerine bağladığı Maicon, Slovakya kampının ikinci gününde medyanın karşısına çıktı.  

"Tekrar Avrupa'ya dönme ve Galatasaray gibi bir camiaya katılma fırsatı yakaladığım için mutluyum" diyen Maicon, "Havaalanında inanılmaz bir karşılama oldu; bütün kulübün bana sıcak karşılaması beni çok etkiledi. Galatasaray'da bulunmaktan mutluyum, şimdi bunların cevabını vermek için ter dökmeye devam edeceğim. Ocak ayında bir teklif olmadı. 3 veya 4 hafta önce menajerim aracılığıyla teklif geldi. Zaten bunu duyunca işin büyük kısmı bitmişti. Sonrasında kulüpler kendi aralarında konuşma yapmışlardı. Dediğim gibi, benim için teklifi ilk duyduğumda bu iş bitmişti."  

"KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN"  

"Havaalanı karşılaması beni çok etkiledi. İlk kez geliyorsunuz, formasını giymediğiniz bir takım için insanlar oraya geliyor. Kariyerimin en özel ve önemli anlarından birini yaşattılar. Oyuncu arkadaşlarım, kulüp çalışanları, yönetim ve başkan beni çok iyi karşıladı. Kulübü mutlu edebilmek için her şeyi yapacağımdan kimsenin şüphesi olmasın..." "Takım içindeki ambiyans çok olumlu. İlk günden bugüne takım arkadaşım ve hocalarımın yaklaşımları, beni çabuk kabullenmeleri bana ekstra güven verdi. Adaptasyon sürecini böylece en kısa sürede aşacağımı düşünüyorum. Sao Paulo'da 4'lü defans oynuyorduk ama son maçlarda 3'lü defansla sahadaydık. Hocamızın istediği sisteme kolayca adapte olacağımı düşünüyorum."  

"SIKINTILARI ÇÖZECEĞİZ"  

"Buraya geliş amacım takımıma maksimum yardımı verebilmek. Bu tek başıma yapabileceğim bir şey değil. Takım arkadaşlarımla birlikte geçen sezonki sıkıntıları çözmek için elimizden geleni yapacağız." "Melo, Taffarel ve Jardel'i çok iyi biliyorum. Benim de amacım Galatasaray tarihinde önemli yer edinebilmek. Benim oyun yapıma bakılırsa; teknik olarak topa hakimiyetimin iyi olduğu söylenebilir. Galatasaray'da oynuyorsanız agresif bir stoper olmanız ve teknik olarak iyi olmanız gerekir. Herkes benden mücadele, savaşçı bir ruh ve iyi bir oyun bekleyebilir."  

"Galatasaray ismi çok kuvvetli. Ama sahada sadece isim kazanmıyor. Sizin de fizik ve mental olarak çok iyi olmanız, kendinizi çok iyi hazırlamanız gerekiyor. Otomatik olarak takıma başarıyla götürecek isimler var ama bizim de en iyi şekilde hazır olmamız gerekir. "  

"Bana ödenen bir para var. Bu Galatasaray'ın bana güvendiğini gösterir. Ben de bunu boşa çıkarmamak adına yüzde yüzümü vererek buna yapılan yatırıma cevap vereceğim."  

"BEN DE BİR İNSANIM..."  

"Savunmanın Tanrısı diye bir lakabım var ama ben de bir insanım; hatalar yapabilen bir insanım. Abartı bir takma ad. Diğer taraftan burada da bir lakap takılabilir ama bundan önce benim bu camia için neler yapabileceğim önemli..." "Galatasaray ile ilgim daha önce de vardı. Emirates Kupası'nda Porto'da iken karşı karşıya oynamıştık. Orada bile Galatasaray'ın ne kadar büyük bir camia, ne kadar büyük bir taraftarının olduğunu anladım. Teklif geldiğinde zaten benim açımdan bir sorun kalmamıştı."  

"MUSLERA MÜKEMMEL BİR ARKADAŞ"  

"Defansı takım olarak yapmalısınız. bunun için zihinsel ve fizik olarak hazırlanmalısınız. İyi de hücum yaptığınızda başarı otomatik olarak gelecektir." "Türkiye Ligi'nde rekabet düzeyinin yüksek olduğunu ve güce dayalı olduğunu biliyorum. Kiminle ya da hangi ligde oynarsam oynayayım, maç içinde göstermek istediklerim hep aynı. Formanın adı, ağırlığı ve numarası hiçbirini gözüm görmez." "Muslera mükemmel bir arkadaş. Kısa sürede bu mesajı verdi bana. Onunla da güzel bir iş birliği ile bu sene çok başarılı oluruz."  

Sayfa Yükleniyor...