Maldini'ye 'bırak' teklifi

Milan'ın efsane ismi Paolo Maldini için, taraftarlar jubüle yapması yolunda teklif götürecekler.

21.05.2009 - 17:47

Maldini'ye 'bırak' teklifi

İtalya Birinci Ligi (Serie A) takımlarından AC Milan'da taraftarlar, efsanevi kaptanı Paolo Maldini'ye jübile yapmayı teklif etmeye hazırlanıyor.

AC Milan'da taraftarlar 24 yıldır forma giyen ve tam 901 maçta görev alan kaptanları Paolo Maldini'ye, jübile yapmayı teklif edecekler.

Jübilesi konusunda birkaç kez fikir değiştiren ve Serie A'da geçen haftaki AS Roma maçıyla 901. maçına çıkan Maldini, formasını çıkartmaya bu kez kararlı görünüyor.

Maldini'nin takım arkadaşı Gennaro Ivan Gattuso, Maldini'nin çok iyi bir oyuncu ve harika bir takım arkadaşı olduğunu vurgulayarak, ''Onu doğru bir şekilde tanımlamak gerekirse, rahatlıkla şunu söyleyebiliriz ki, oynamadığı zamanlarda dahi büyük bir oyuncu. Bana göre, onu bir gladyatöre benzetmek, hata olmaz. Çünkü ne zaman kaptanlık bandını taksa, sahaya çıkıp her şeyini vermekte'' diyerek, ona övgüler yağdırdı.

40 yaşındaki tecrübeli futbolcu, AC Milan ile 5 Avrupa Şampiyonlar Ligi Kupası, 5 Avrupa Süper Kupası, 2 FIFA Kıtalararası Şampiyonluğu'nun yanı sıra, 7 kez Serie A şampiyonluğu, 1 İtalya Kupası ve 5 kez de İtalya Süper Kupası kaldırma başarısına erişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...