Mali sıkıntı transferi engelliyor

İkinci devre hazırlıklarını  Antalya'da sürdüren Galatasaray'da transfer çalışmaları devam ediyor. Ancak mali sıkıntılar yüzünden yönetimin yıldız oyuncu transferi yapması beklenmiyor.

13.01.2010 - 01:09

ANTALYA - Antalya'da ikinci yarı hazırlıklarını sürdüren Galatasaray transferdeki sessizliğini koruyor.  Henüz yerli yada yabancı herhangi bir oyuncuyla anlaşamayan sarı- kırmızılılarda özellikle mali sıkıntılar yıldız oyuncu almak konusunda ısrarcı olan yöneticileri zorluyor.

İsim yapmış veya önemli bir takımda forma giyen bir oyuncuyu kadrosuna dahil etmek isteyen Galatasaray'da son yıllarda transfere harcanan ücretler astronomik rakkamlara ulaştı.

Galatasaray Başkanı Adnan Polat'ın futbol şube sorumluluğu yaptığı iki yıl ve başkanlık yaptığı ilk yılda Galatasaray Futbol A.Ş toplam 403 milyon TL'lik zarar etti. Futbol A.Ş'nin giderlerinin içerisinde amatör futbol ve seyahatler ufak bir yer kaplarken oyunculara ödenen bonservis ücretleri, aylık ödemeler ve teknik kadronun aldığı maaşlar ise zararın büyük payını oluşturuyor.

Bu yıl yapılan transferlerin yaratacağı etki ise henüz gelir gider tabloları açıklanamadığı için belirsizliğini koruyor. Galatasaray Spor Kulübü’nün 31 ağustos 2009 tarihi itibari ile toplam borcu ise 350 milyon TL'yi buluyor.

Bu astronomik zararı, Türk Telekom Arena’nın hizmete girmesi ile düşmesini bekleyen yönetimin devre arasında yapacağı transfer yada transferlerin kulübün kasasına nasıl yansıyacağı ise merak konusu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...