Mamur: Hiçbir oyuncumuz satılık değil

Kayserispor Kulübü Başkanı Recep Mamur, hiçbir futbolcularının satılık olmadığını söyledi.

29.12.2009 - 11:40

Kayserispor Kulübü Başkanı Recep Mamur, Anadolu takımlarından birinin başarısının artmasıyla oyuncularının büyük takımların iştahını kabarttığını belirtti.

Takım kaptanı Ali Turan'ın Galatarasaray'a, Mehmet Eren'in Beşiktaş'a transfer olacağı, Makukula'nın başka bir takıma gideceği yönünde basında asılsız haberler yer aldığını ifade eden Mamur, ''Takım olarak başarımızın artmasıyla birlikte oyuncularımızın ismi transfer listelerinde geçmeye başladı. Futbolcularımıza büyük takımlardan teklif gelmesi bizi mutlu eder. Ancak, sözleşmesi devam eden futbolcumuzla görüşme yapılması çok yanlış. Bu yanlış daha önce de yapıldı ve bazı sorunlar yaşandı. Bazı gazetelerde, Galatasaray'ın kaptanımız Ali Turan ile bizden habersiz görüştüğü yazılıyor. Eğer böyle bir şey varsa Galatasaray yanlış yapar. Hiçbir futbolcumuz satılık değil, bizden oyuncu alamazlar. Ali Turan için şu ana kadar Galatasaray'dan herhangi bir teklif gelmedi. Teklif gelse bile oyuncumuzu bırakmak istemiyoruz. Sezon sonunda sözleşmesi bitiyor. Sözleşmesi devam eden futbolcu ile görüşmek yerine gazetelerde yazıldığı gibi sezon sonunda isterlerse bedava alsınlar. Biz ligde lider olurken bu kadroyla olduk. Kadromuzu bozmak istemiyoruz'' dedi.

Kendilerinin de büyük takımlarla aynı mücadeleyi verdiklerini ifade eden Mamur, bu nedenle hiçbir oyuncularını satmak ve kadrolarını bozmak istemediklerini vurguladı.

Ligin ilk yarısında gol kralı olan Makukula ile ilgili de asılsız haberlerin basında yer aldığını belirten Mamur, bu oyuncunun tüm haklarının sezon sonuna kadar Kayserispor'da olduğunu, Antalya kampında bu oyuncu ile görüşerek anlaşmaları durumunda sözleşmesini uzatacaklarını kaydetti.

Transfer çalışmalarını da değerlendiren Mamur, ''Hocamız iki tane orta saha oyuncusu istiyor. Bunun için çalışmalarımız sürüyor. Şu ana kadar herhangi bir isim ön plana çıkmadı. Çok iyi bir oyuncu bulursak ve şartlar müsait olursa belki sadece 1 oyuncu alabiliriz. Alacağımız oyuncunun, kadromuzdaki oyunculardan daha iyi olması lazım. Aksi halde, genç futbolcularımızın önünü kesmek istemiyoruz. Bugünlere gençlerin sayesinde geldik. Kadromuzda ciddi değişiklik yapmak ve gençlerimizin azmini kırmak istemiyoruz'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...