Manchester United bu sezon savunmada çok başarılı olsa da, hücumda zorlanıyor. Kırmızı-şeytanlar son olarak, Şampiyonlar Ligi'nde PSV Eindhoven ile golsüz berabere kaldı. Menajer Van Gaal'in özellikle hücum oyuncularına çok katı emirler verdiği söyleniyor.

Başta kulübün efsanevi oyuncularından Paul Scholes olmak üzere, pek çok kişi, United'ı "sıkıcı" olarak nitelendiriyor. Geniş bir taraftar grubu ise takım Premier Lig'de 2. basamakta olmasına karşın, Van Gaal'in görevine bir an önce son verilmesini istiyor.

Daily Telegraph Yazarı Jason Burton’a konuşan bir Unitedlı oyuncu, sorunların ne kadar büyüdüğünü gözler önüne serdi. Adı verilmeyen oyuncu; "Van Gaal yönetiminde gerçek performansımın ancak yarısını sergileyebiliyorum. Sahada istediğim gibi hareket etmeme izin verilmiyor. Bu durum hiç adil değil. Çünkü olmadığımız bir oyuncu gibi oynamaya zorlanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Söz konusu oyuncu, Memphis Depay ve Anthony Martial gibi gençlerin, tüm bu endişelerini menajer Van Gaal ile paylaşmaktan korktuklarını da söyledi.