Mancini başarıya inanıyor

Manchester City'nin yeni menajeri Roberto Mancini, iddialı konuşmaktan çekinmiyor. İtalyan teknik adam, Inter'de göreve gelir gelmez yakaladığı başarıyı City'de de tekrarlayacağından emin.

Ntvspor 25.12.2009 - 10:40

Mancini başarıya inanıyor

Sezona önemli transferler yaparak giren Manchester City, ilk 18 haftalık periyotta beklentileri karşılayamadı. Faturayı menajer Mark Hughes'e kesen kulüp yönetimi, ani bir kararla italyan teknik adam Roberto Mancini'yi göreve getirdi.

İtalyan teknik adam, transferden önce düşünmeleri gereken 3 gün içinde oynayacakları 2 maçın olduğunu söyledi. Mancini, bu karşılaşmalardan sonra transfer piyasasına bakacaklarını belirterek, “Şimdi sadece sahip olduğum oyuncularla ilgilenmek istiyorum. umarım sakat futbolcularım da biran önce iyileşir sonra ne olacağını birlikte görürüz” dedi.

Henüz 4 gün önce göreve geldiğini hatırlatan Mancini, takımdaki değişimin 1 ay içinde hissedileceğini savundu. 45 yaşındaki teknik adam, ilk rakibi Stoke City'nin de güçlü bir ekip olduğunu ifade etti.

Mancini, "Umarım kısa sürede futbolculara ne istediğimi aktarabilmişimdir. Geride kalan 4 günde iyi çalıştık. Ama takımdaki olumlu değişimi en az 3-4 hafta sonra görebiliriz. İlk rakibimiz Stoke iyi bir takım. Onları Aston Villa karşısında seyretmiştim. Bizim için zor bir maç olacak. Stoke ve sonrasında oynayacağımız Wolverhampton maçlarından başarıyla çıkarsak sezon sonunda Şampiyonlar Ligi’ne gitme şansımızı arttırabiliriz" diye konuştu.

Roberto Mancini, Inter'de olduğu gibi Manchester City'de de kısa sürede başarıya ulaşacağına inanıyor. 45 yaşındaki İtalyan teknik adam, Inter'de çalışmaya başladığında kulübün 18 yıldır şampiyonluk elde edemediğini belirterek, "İlk sezonda kupayı ikinci sezonda ligi kazandık. Bunu City'de tekrarlayabileceğimi düşünüyorum. Burada önemli olan çok çalışmak, en kısa sürede takımı iyice tanımalıyım" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...