Mancini: Önemli olan gol yememek

Galatasaray'ın İtalyan çalıştırıcısı, Fenerbahçe yenilgisini defansta yaptıkları hatalara bağladı.

Anadolu Ajansı 10.11.2013 - 22:52

Mancini: Önemli olan gol yememek

Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini, 2-0 yenildikleri Fenerbahçe maçı sonrası, defansif anlamda kendilerini geliştirmeleri gerektiğini söyledi.

"Galatasaray gibi büyük bir takımın yapmaması gereken hatalar yaptık" diyen Mancini, "Böyle olunca da mağlubiyet kaçınılmaz oldu" dedi.

Fenerbahçe'nin 3 puanı hak ettiğini ve tebrik ettiğini söyleyen Mancini, "Evet, 9 puanlık fark var ama lig uzun bir maraton. Bence karamsar olmamamız lazım, bu 9 puanlık farkı kapatabiliriz, bu kapasitemiz var" diye konuştu.

Basit hatalardan gol yememeleri gerektiğini dile getiren İtalyan teknik adam, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sonuçta gol yeniyorsa, mutlaka bu hatalardan kaynaklanıyor. Bunu geliştirmemiz gerekiyor, basit goller yemememiz gerekiyor. Çünkü artık üst seviyelerdeki takımlar gol yemiyor. Gol yediğiniz zaman maçı çevirmeniz kolay olmuyor. Bu zamana kadar baktığımızda, gol yiyen bir Galatasaray var. Bunun mutlaka üstüne gitmemiz lazım. Defansif anlamda kendimizi geliştirmemiz lazım ki daha iyi sonuçlar alalım."

"DEFANSİF YÖN ÇOK ÖNEMLİ"
Roberto Mancini, karşılaşmada takım olarak kötü mücadele ettiklerini anlatarak, "Oyunun defansif yönü çok önemli. Gol yemediğiniz zaman bir şekilde pozisyon buluyorsunuz. Bugün 'şu oyuncu iyi oynadı, şu iyi yaptı' diyemem, takım olarak ne yazık ki kötü oynadık. Burada önemli olan Galatasaray'ın defansif anlamda oyununu geliştirip, gol yememesi. Eğer gol yerseniz iş zorlaşıyor" ifadelerini kullandı.

"FENERBAHÇE'DEN KÖTÜ DEĞİLİZ"
Roberto Mancini, Fenerbahçe'nin iyi bir takım olduğunu ve rakiplerine saygıları bulunduğunu dile getirerek, "Ancak kesinlikle Galatasaray, Fenerbahçe'den kötü bir takım değil. Biz takım olarak bugün iyi oynamadık. Ama 9 puanlık farkı kapatacak kapasitemiz ve zamanız var. Bundan eminim ve inancım sonsuz" diye konuştu.

Bir basın mensubunun "Maça çıkarken aklınızda kazanmak mı yoksa kaybetmemek mi vardı?" şeklindeki sorusu üzerine Mancini, "Tabii ki kazanmak vardı. Galatasaray takımı sahaya çıkıyorsa mutlaka aklında kazanmak vardır. Zor maç olacağını biliyorduk ama yine de aklımızda kazanmak vardı" diye görüş belirtti.

"KAYBEDİLMİŞ BİR ŞEY YOK"
İtalyan teknik adam, bir soru üzerine, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkma şanslarının devam ettiğini anlatarak, şu ifadeleri kullandı:

"Şampiyonlar Ligi'nde hala ümidini devam ettiren ve gruptan çıkma şansı olan bir Galatasaray var. Önümüzde önce zor bir Real Madrid, ardından da Juventus maçı var. Grubun kaderini belirleyecek maç Juventus ile sahamızda olacak. O yüzden Şampiyonlar Ligi'nde herhangi bir şekilde kaybedilmiş bir şey yok."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...