NTV

Mancini'den Guardiola'ya taş

Ntvspor

Spor

Eski Manchester City Menajeri Roberto Mancini, Pep Guardiola'ya göndermelerde bulundu. İtalyan teknik adam, halen City'yi çalıştıran Guardiola'nın kariyerinde ilk kez zorlu bir sınav verdiğini söyledi.

Manchester City'ye 40 yıl aradan sonra ilk şampiyonluğunu kazandıran Roberto Mancini, Pep Guardiola dönemini değerlendirdi. Bir dönem Galatasaray’ı da çalıştıran İtalyan teknik adam, Guardiola'dan beklentilerin düşürülmesi gerektiği görüşünde.

Guardiola’nın bugüne kadar hiç zorlanmadığını ifade eden Mancini, Premier League'de durumun çok daha farklı olduğunu vurguladı.

Guardiola'nın da çok geçmeden bu durumu kavradığını ifade eden Mancini; "Guardiola iyi bir teknik direktör. Ancak bugüne kadar hiç kendisini zorlayacak bir işi olmadı. Barcelona'da Messi ve Iniesta gibi harika oyuncularla çalıştı. Tek rakibi Real Madrid'di. Daha sonra her zaman kazanan Bayern’e gitti. Almanya'da rakibi bile yoktu. Ancak İngiltere başka bir hikaye. Premier League'de şampiyonluk için yarışan en az 6 takım var. Bu da Guardiola'nın hiç alışık olmadığı bir durum" dedi.

ETİKETLER