Mancini’den Prandelli’ye başarılar

Galatasaray'ın eski teknik direktörü Roberto Mancini, halefi Cesare Prandelli’ye sarı-kırmızılı takımla şampiyon olmasını diledi.

Anadolu Ajansı 08.07.2014 - 12:22

Mancini’den Prandelli’ye başarılar

Galatasaray'ın eski teknik direktörü Roberto Mancini, Corriere dello Sport gazetesine konuştu.

Cesare Prandelli'ye, "Dünyanın en güzel şehrinde, büyük bir kulüpte çalışmaya gidiyorsun" dediğini aktaran Mancini, "Cesare, büyük bir kulüp bulacak. Şampiyonluğa oynayacak çünkü hazırlık dönemi geçirecek. Ben sezon ortasında gelmiştim, daha fazlasını yapamazdım. Türkiye Kupası'nı kazanarak güzel bir final yaptığımızı düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Cesare Prandelli'nin Galatasaray'ın teklifini kabul etmesiyle doğru bir iş yaptığını belirten Mancini, "Prandelli, Fenerbahçe'yi geçerek 20'nci şampiyonluğu kazanacaktır. Felipe Melo ve Sneijder gibi meziyetli oyuncuları var. Ona çok yardımcı olacaklardır. Türklerin teklifini kabul ederek iyi yaptı. Büyük bir deneyim yaşayacak" değerlendirmesinde bulundu.

Roberto Mancini, Prandelli'nin birkaç hafta önce İtalya Milli Takımı'nın başındayken 2014 Dünya Kupası'nda yaşadığı hayal kırıklığının ardından hemen yeşil sahalara dönmesine de değinerek, "Dünya Kupası'ndaki yenilgiden sonra yeniden harekete geçmek kolay değil. Yabancı bir ülkede hemen sahalara dönerek, büyük cesaret gösterdi. Büyük bir takım çalıştıracak" diye devam etti.

MİLLİ TAKIMA GÖZ KIRPTI
Brezilya'daki Dünya Kupası finallerinde İtalya'nın D Grubu'ndan çıkamayıp şampiyonaya veda etmesinin ardından Prandelli'nin istifasıyla boşalan milli takım teknik direktörlüğü için kendisinin adının geçtiği anımsatılan 49 yaşındaki çalıştırıcı, "Söylentiler, yalnızca söylentiler. Ben kimseyle konuşmadım. Tabii ki bazı şeyler okuyorum ve duyuyorum ama burada şu söylenebilir ki orada çalışılır" dedi.

Milli takımın başında olmanın kendisinin hoşuna gidip gitmeyeceğine ilişkin de Mancini, "Bu, gurur verici bir şey. Ben hep milliyetçi biri oldum ve ne zaman yurtdışında olsam köklerimle gurur duydum" ifadesini kullandı.

Kendisinin milli takımın başına geçmesi kimseden herhangi bir telefon almadığını anlatan deneyimli teknik adam, kendisinin yüksek ücret talep istediği yönündeki haberlerle ilgili de "Bunu kim söylüyorsa gerçeği bilmeden konuşuyor. Beni kimse aramamışken nasıl bilebilirler ne kadar istediğimi ve neyi kabul edeceğimi? Bunlar sadece söylenti" yorumunu yaptı.

Roberto Mancini, milli takım için teklif gelirse bunu değerlendireceğini de kaydetti.

KUPAYA ERKEN VEDASININ NEDENİ
Dünya Kupası'ndan elenmelerindeki faturanın gruptaki Uruguay maçında kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bırakan Claudio Marchisio'nun hareketinden kaynaklanıp kaynaklanmadığı sorusuna da Mancini, "Biraz abartılı bir hareketti, buna şüphe yok ama Kosta Rika yenilgisi daha belirleyici oldu. Bir beraberlik yetiyordu belki sonrasındaki turlarda herkesi yenebilirdik" cevabını verdi.

Arjantin ve Brezilya'yı kupanın favorisi gösteren Mancini, bu iki takımın henüz şu ana kadar rakiplerine üstün gelemediklerini de belirtti.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...