Manisa umutlu

Manisa Başkanı Kenan Yaralı, Galatasaray'ın gücünü bildiklerini ancak sahaya 3 puan almak için çıkacaklarını söyledi.

16.04.2010 - 15:13

Manisa umutlu

Turkcell Süper Lig'de Galatasaray'ı ağırlayacak Manisaspor'un kulüp başkanı Kenan Yaralı, ''Galatasaray takımının kalitesini biliyoruz, ama bu maçtan 3 puan almak için sahaya çıkacağız'' dedi.

Yaralı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Gaziantep deplasmanından sonra kupada da iddialarını sürdürmek istediklerini, ancak bunu başaramadıklarını kaydetti.

Takımın oynadığı futboldan son derece memnun olduğunu ifade eden Yaralı, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Oynanılan futbol belirli bir ivme kazanmış oldu. Bu ivmenin Galatasaray maçında da sürdürüleceğini düşünüyorum. Galatasaray takımının kalitesini biliyoruz, ama biz Manisaspor olarak bu maçtan 3 puan almak için sahaya çıkacağız. Galip geldiğimiz  takdirde ligdeki yerimizi daha da sağlamlaştırmış olacağız. Futbolcularımızın da ciddi bir sürecin içine girdiğini arka arkaya önemli maçlara çıktığını unutmamak lazım. Ama ben 3 puan alacağımıza inanıyorum.''.

TEKNİK DİREKTÖR REHA KAPSAL
Manisaspor Teknik Direktörü Reha Kapsal ise son haftalarda iyi oynadıklarını, bu iyi oyun karşılığında son 7 haftada 1 mağlubiyet aldıklarını ifade etti.

Kalan 4 maçı da çok iyi bitirmek istediklerini kaydeden Kapsal, ''Galatasaray maçını da 3 puanla bitirmek istiyoruz. Futbolcularımız çok iyi çalışıyor, hepsinden çok memnunum. İnşallah bunu Galatasaray maçında sahaya yansıtacağız'' diye konuştu.

Kapsal, takımdaki eksik ve cezalı oyuncuların çokluğuna rağmen oyuncularda ligin bitimine doğru zihinsel ve bedensel düşüşler yaşanmadığını belirterek, ''Aksine her geçen gün iyi oynayarak Türkiye'de rakiplerin çekindiği bir takım haline geldik. Bizimle oynarken taraf almaya başladılar Manisaspor'u nasıl aşmalıyız, ne yapmalıyız diye'' dedi.

Takımın futbolunda belli bir gelişim olduğunu vurgulayan Kapsal, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Öyle Fenerbahçe'nin, Daum'un söylediklerine ben katılmıyorum. Beşiktaş maçı falan... İnsanlar bana göre burada ıskaladı. 'Beşiktaş maçını düşünüyoruz' gibi bir hal yok bana göre. Bir golde kaleci Volkan 100 metre gidip Alex'in üzerine atladı. Takım halinde böyle bir sevinme yok. İnsanların bunu da yazması gerekir. 100 metre kaleden çıkıp golü atan oyuncuların oluşturduğu bir takımın hafife alınacak bir şeyi yok herhalde... Manisaspor çok iyi yolda, son 4 haftada her hafta bana göre daha iyi oynayarak, üzerine koyarak bu ligi bitireceğiz. Ligi iyi bir noktada bitireceğiz.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...