Manisaspor'da hedef ilk 5

Manisaspor Başkanı Kenan Yaralı, bu sezon hedeflerinin ligde ilk 5 içinde yer almak olduğunu söyledi.

22.06.2009 - 16:07

MANİSA - Manisaspor Kulübü Başkanı Kenan Yaralı, Turkcell Süper Lig'de ilk 5 içinde yer almayı amaçladıklarını bildirdi.

Yaralı ve yönetim kurulu üyeleri, Manisa İl Genel Meclisi Başkanı Dursun Ali Yıldız'ı makamında ziyaret etti.

Kenan Yaralı, ziyarette yaptığı konuşmada, geçici maddi yardım ve desteklerden ziyade, kulübe kalıcı gelir getirmek için çalışma yürüttüklerini söyledi.

Valilik, belediye, odalar, dernekler ve Manisa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki marka şirketlerin katkılarıyla gelir getirici bir yönetim planının hazırlanabileceğini belirten Yaralı, ''İlk etapta Manisaspor altyapısını kuvvetlendirmek lazım. Hedefimiz, takımımızın Turkcell Süper Lig'de ilk 5 içerisinde yer almasıdır. Kalıcı, gelir getirici kaynakların sağlanması amacıyla İl Genel Meclisi'nden gerekli desteğin sağlanmasını talep ediyoruz. Takımın, Süper Lig'e çıkmasının şehre ekonomik getirileri göz ardı ediliyor. İzmir de bu ekonomik getirilerden nasibini alacak ve Manisaspor'a daha fazla sahip çıkması gerekir.'' dedi.

Yaralı, taraftarların her zamankinden daha fazla takıma sahip çıkması gerektiğini belirterek, ''A protokol listesinde yer alan kişilerin dışında maçlarda yönetim kurulunun 10 kişilik kontenjanı var. Bunların dışında maça giriş ücreti ödenmesine özen gösterilecek. 'Tarzanlar'ın arasında tribünden maç seyretmek bana ayrı zevk veriyor. Kapalı tribünlerin yapımı devam ediyor. İstenilen tüm şartların yerine getirilmesine özen gösteriliyor. Stat inşaatı beklenenden daha hızlı sürüyor. İnşallah tüm maçlarımızı kendi sahamızda oynayacağız. Kapalı tribünün yapımının sona ermesinin ardından seyircimizin her türlü konfora ulaşması amacıyla diğer tribünlerde de iyileştirme yapılacak.'' diye konuştu.

Dursun Ali Yıldız da kulübe gelir getirecek projeler üretilmesi durumunda de her türlü desteği vermeye hazır olduklarını bildirdi.

Kentin, Manisaspor için birlikte hareket etmesi gerektiğini kaydeden Dursun Ali Yıldız, Vestel başta olmak üzere Manisa Organize Sanayi Bölgesi'nde (MOSB) bulunan fabrikaların da takıma gereken desteği vermelerini beklediklerini anlatarak, ''Vestel şimdiye kadar takıma desteğini verdi ve bundan sonra da vereceğini düşünüyoruz. Bizler de İl Genel Meclisi olarak Vestel Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu beyin, TBMM Üstün Hizmet Madalyası almayı hak ettiğini biliyoruz ve bu yıl kendilerini seçtik. Vestel dahil tüm MOSB fabrikalarının da destek vereceklerini umut ediyor ve bekliyoruz. Manisaspor'a kalıcı, gelir sağlayıcı proje hazırlasınlar, getirsinler. Bizler de nereye elimizi ve kafamızı sokmamız gerekiyorsa, üzerimize düşen neyse, imkanlar dahilinde yapmak için söz veriyoruz.'' şeklinde konuştu.

"UFUK İÇİN GALATASARAY İLE GÖRÜŞTÜK"
Manisaspor Kulübü Başkanı Kenan Yaralı, kaleci Ufuk için Galatasaray Kulübü ile görüştüklerini, ancak sonra resmi bir talebin olmadığını söyledi.

Kenan Yaralı, milli kaleci için Galatasaray Kulübü yetkilileri ile görüştüklerini, bundan sonra gelişme yaşanmadığını kaydetti.

Yaralı, yapılan görüşmenin ardından kendilerine resmi bir teklif ulaşmadığını belirtti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...