ManU Rooney'i bırakmıyor

Manchester United, Wayne Rooney'i hiçbir takıma kaptırmamakta kararlı. Kulüp yönetiminin başında bulunan David Gill, ne kadar yüksek ücret teklif edilirse edilsin, Rooney'den vazgeçmeyeceklerini söyledi.

Ntvspor 01.02.2010 - 16:04

ManU Rooney'i bırakmıyor

Bu sezon 21 gol atan Wayne Rooney, birçok kulüp yöneticisinin hayalini kurduğu oyunculardan biri. Barcelona ve Real Madrid'in de Rooney'i kadrolarında görmek istediği söyleniyor. Fakat Manchester United'ın yıldız oyuncusundan ayrılmaya niyeti yok.

Kulübün en yetkili idarecisi David Gill, BBC'ye yaptığı açıklamada, takımda kalmasını istedikleri bir oyuncudan sırf yüksek gelir getireceği için vazgeçmeyeceklerini söyledi. Gill, "Menajerimiz Alex Ferguson istemediği sürece, gelen teklifler ne kadar yüksek olursa olsun, kadromuzda tutmak istediğimiz bir oyuncuyu satmayız" diye konuştu.

Gill ayrıca Rooney'nin sözleşmesinin 2012'ye kadar geçerli olacağını hatırlattı ve "Rooney, United'da kalmak istediğini söyledi. Biz de onun kalmasını istiyoruz. Kendisine uzun vadeli bir sözleşme önermeyi planlıyoruz. Henüz 24 yaşında. Önünde hayatının en güzel yılları var." dedi.

İngliz basını geçtiğimiz günlerde borçları nedeniyle Manchester United'ın yıldız oyuncusunu satacağı yolunda haberler çıkmıştı. Buna karşılık Rooney, United'da kalma isteğini açıkça dile getirmişti. Yıldız golcü "United benim kulübüm. Burada çok mutluyum. Ailem yarım saatlik mesafede oturuyor. Başka bir yerde futbol oynamam için hiçbir neden yok. Manchester United dünyanın en büyük kulübü" ifadelerini kullanmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...