ManU'da mali kriz

Premier Lig devi Manchester United, Wayne Rooney gibi dünya yıldızlarını elinden çıkarma tehlikesiyle karşı karşıya. Yönetim, gelir-gider dengesini sağlamak için ünlü stadı Old Trafford'ı satmayı bile göze almış durumda.

Haberler - Ntvspor 14.01.2010 - 16:03

ManU'da mali kriz

Manchester United'ın sahibi Glazers ailesi, yeni oyuncu transferi için kaynak yaratmakta zorlanıyor. Son hesaplamalara göre, Premier Lig kulübü geçen sezonu zarar ile kapatmamasını Cristiano Ronaldo'yu 94 milyon Euro karşılığında Real Madrid'e satmasına borçlu.

Toplam tutar açıklanmasa da Manchester United'ın yaklaşık 700 milyon Sterlin borcu olduğu belirtiliyor. Kulüp, borçlarını finanse etmek için 500 milyon Sterlinlik yüksek getirili tahvil satışı yapacağını açıkladı.

Bu arada taraftarı sarsacak başka bilgiler de ortaya çıktı. Manchester United yönetimi, yatırımcılara muhtemel riskleri açıklarken Wayne Rooney gibi yıldız oyuncularını satmak zorunda kalabileceğini bildirdi.

Açıklamada, kulübün üst düzey oyuncuları kadrosuna katma ya da kadrosunda tutma gücünün azalabileceği belirtildi. Ayrıca antrenman tesisleri ve ünlü Old Trafford Stadı'nın elden çıkarılabileceği ifade edildi.

Kulübün satılmaları durumunda antrenman tesisleri ve Old Trafford'ın yeni sahipleri ile Leasing anlaşması yapacağı tahmin ediliyor.

Sayfa Yükleniyor...