ManU'da taraftar-patron krizi

Manchester United'ın sahipleriyle taraftarları arasındaki sürtüşme büyüyor. Old Trafford Stadı'nda 19 yıldır çalışan bir güvenlik görevlisi, taraftarlardan yana davrandığı için kovuldu.

Ntvspor 10.02.2010 - 16:06

ManU'da taraftar-patron krizi

Manchester United, son 3 yıldır İngiltere Premier Ligi'nde şampiyonluğu hiçbir rakibine kaptırmadı. Şampiyonlar Ligi'nde 2 yıl önce zafere ulaştı, geçen sezon da final oynadı. Buna karşın birçok United taraftarı huzursuz. Kulüp sahibi Glazers ailesi, bir milyar dolardan fazla borca girince, taraftar protestoya başladı.

2 hafta önceki Burnley maçında, bir grup taraftar, kulübün ‘Newton Heath’ adını taşıdığı ilk yıllarında kullanılan renklere geri döndü. Kulüp sahiplerini paraya odaklanmakla suçlayan protestocular, sarı-yeşil atkı ve şapkalar takıp, “United'ı seviyoruz, Galezer'lardan nefret ediyoruz” yazılı pankart açtı.

Bu pankart, Old Trafford Stadı'nda 19 yıldır çalışan Granville Boden'in başına dert oldu. Boden, taraftarların elinden alınan pankartı maçtan sonra geri vermek için arabasına götürünce, çalıştığı güvenlik şirketi tarafından işinden atıldı.

Kulüp, acil durum mesajlarının da ekrana geldiği skorbord'u kapattığı için pankartın taraftarlardan alındığını savundu. Boden ise işverenlerine karşı çıktığı için görevine son verilmesini anlayışla karşıladığını ama pişman olmadığını söyledi. 53 yaşındaki işçi, United adına çalışan başkalarının da protestocu taraftarlara katıldığını öne sürdü.

Bu arada Manchester United Taraftar Birliği (MUST), yaklaşık 8 bin sarı-yeşil atkı sattı. Piyasa genelinde ise 30 bine yakın sarı-yeşil atkı satıldığı tahmin ediliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...