Maradona karar aşamasında

Arjantin Teknik Direktörü Maradona, 2010 Dünya Kupası Finalleri’ne götüreceği 23 futbolcuyu belirlemek üzere kolları sıvadı. Göreve geldiği günden bu yana 90'dan fazla oyuncuyu milli takıma çağıran Maradona'yı, muhtemelen büyük eleştiriler alacağı zorlu bir süreç bekliyor.

Ntvspor 26.01.2010 - 10:41

Arjantin Milli Takımı Teknik Direktörü Diego Maradona'ya yönelik en önemli eleştiri, bir türlü ideal 11'ini oluşturamaması. Nitekim Maradona, takımın başında sahaya çıktığı 15 maçta 90'dan fazla oyuncuyu denedi. Ünlü teknik adam, dünya kupası öncesi bu oyuncuların üçte ikisini elemek zorunda kalacak.

Maradona, Kosta Rika karşısındaki hazırlık maçı öncesi kadro seçimi ile ilgili eleştirilere, “Tabii ki çok sayıda oyuncuyu milli takıma çağırdığımın farkındayım. Ancak tüm oyuncuları görmek istiyorum” yanıtını verdi.

Dünya kupası kadrosuna şekillendirmeye başladığını ifade eden Maradona, önce 30 oyuncudan oluşan bir liste yapacağını, ardından da Güney Afrika Cumhuriyeti'ne götüreceği 23 futbolcuya karar vereceğini belirtti.

Maradona'nın, dünya kupası elemeleri ve hazırlık maçlarında, Arjantin Ligi’nde forma giyen çok sayıda oyuncuya şans tanımasına karşın 2010 Dünya Kupası'na ağırlık olarak Avrupa'da oynayan futbolcuları götürmesi bekleniyor.

Uruguay maçı sonrası aldığı 2 aylık cezayı da değerlendiren Maradona, “Acı dolu iki ay geçirdim. Bu süre içinde futbolcularım ile sadece telefonda görüşebildim. Kimseye benzer bir ceza verilmesini istemem” diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...