"Maradona-Messi kıyaslaması saçma"

Hollandalı efsanevi futbolcu Johan Cruyff, Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi'nin, dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcuları arasında gösterilen Arjantinli Diego Armando Maradona ile kıyaslanmasının saçma olduğunu söyledi.

29.03.2010 - 16:31

"Maradona-Messi kıyaslaması saçma"

Barcelona'nın eski oyuncusu ve teknik direktörü Johan Cruyff, Katalan El Periodico Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, ikisi de çok iyi oyuncular olan Messi ve Cristiano Ronaldo'nun kıyaslanmasını bile adil bulmadığını çünkü iki oyuncunun da farklı özelliklere sahip olduğunu belirtti.

"Messi ile Ronaldo'nun kıyaslanması bile bana adil gözükmezken, Messi-Maradona kıyaslaması saçma" diyene Barcelona'nın Onursal Başkanı Cruyff, "Kıyaslamaların hep rahatsız edici olmasının yanı sıra, nasıl bir şeyin diğerinden kesinlikle iyi ya da daha kötü olduğu söylenebilir ki. Ayrıca ikisi de aynı dönemin ya da aynı futbol tarzının oyuncuları değiller" ifadelerini kullandı.

Cruyff "Maradona olay yaratan, şaşırtıcı bir oyuncuydu, sahada inanılmaz işler yapardı. Messi de şu an bunu yapıyor. Onun oyunundan faydalanalım ve onu rahat bırakalım" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...