Arjantin Teknik Direktörü Diego Maradona, dünya kupası öncesi yıldız oyuncusu Lionel Messi'ye övgüler yağdırdı.

Lionel Messi, bu sezon Barcelona forması altında tam 47 gole imza attı. Performansının zirvesine çıkan Messi'nin futbol tarihinin en büyük efsanelerinden Diego Maradona ile kıyaslanması da gecikmedi. Daha önce "kim daha büyük" sorusuna yanıt vermeye yanaşmayan Maradona, dünya kupası öncesi, yıldız futbolcusunu kendisinin üzerine koydu.

Messı'nin Barcelona'daki performansını milli takıma yansıtmasına çok ihtiyaç duyan Maradona, "Messi, benim 1986 Dünya Kupası'nda olduğumdan daha iyi" ifadelerini kullandı.

Arjantin teknik direktörü şu anda büyük farkla "dünyanın en iyi oyuncusu" olarak tanımladığı Messi'den milli takımdaki arkadaşlarına liderlik etmesini de istedi.

Maradona, "1986 Meksika'da ben oyunumla arkadaşlarıma liderlik etmiş; dünya kupasına giden yolu açmıştım. Leo da bunu yapmalı. Sahada iyi bir performans sergilerse arkadaşları onu izleyecektir" diye konuştu.

Messi ile aralarında kimin daha iyi bir futbolcu olduğu yolundaki tartışma nedeniyle sorun yaşandığı iddialarını da değerlendiren Maradona; "her kim aramızda problem olduğunu düşünüyorsa yanılıyor. Messi gibi bir oyuncu ile çalıştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum" dedi.