Maradona'ya hayır

Dünya Kupası'na gidememe ihtimali bulunan Arjantin'in teknik direktörü Maradona, kamuoyu anketlerinde halkın desteğini kaybetmiş görünüyor.

26.09.2009 - 09:58

Diego Maradona, birçoklarına göre dünyanın gelmiş geçmiş en büyük futbolcusu. Ama teknik direktörlüğü için aynı şeyleri söylemek mümkün değil. Arjantin'in 40 yıl sonra ilk kez Dünya Kupası'na katılamama tehlikesi yaşamasında onun rolünün büyük olduğuna inanıyor Arjantin halkı.

Arjantin'de ünlü bir kamuoyu araştırma şirketinin 442 kişiyle yaptığı ankette katılımcıların yüzde 67'si Maradona'nın milli takımın başında olmaması gerektiğini söyeldi. Maradona'ya destek sadece yüzde 22'lik dilimden geldi.

Dünya Kupası elemeleri Güney Amerika grubunda Arjantin 5. sırada bulunuyor. Maradona'nın takımı, 10 Ekim'de Peru'yu ağırlayacak. 14 Ekim'de ise Arjantin, Uruguay deplasmanına gidecek. Arjantin ilk 4'e girerse doğrudan finallere katılacak. 5. sırada kalırsa Arjantin, Kuzey ve Orta Amerika grubunun dördüncüsüyle play-off maçı oynayacak. İlk 5'e giremezse Arjantin 40 yıl sonra Dünya Kupası'na gidemeyecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...