'Maradona'yı mazur görün'

Arjantin Futbol Federasyonu, Dünya Kupası Elemeleri’ndeki Uruguay maçı sonrası, bazı basın mensuplarına küfürler yağdıran Maradona'yı savunmak için harekete geçti. FIFA'nın ağır bir ceza vermesini önlemek isteyen federasyon, Maradona'nın, "şiddetli duygu patlaması" yaşadığı gerekçesiyle mazur görülmesini istedi.

Haberler - Ntvspor 29.10.2009 - 14:15

'Maradona'yı mazur görün'

Diego Armando Maradona, Arjantin'in Uruguay karşısındaki son maçta Dünya Kupası’na katılmayı garantilemesinin ardından, bazı gazetecilere öfke saçmıştı. Maradona, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, üstelik de canlı yayın sırasında, gazetecilere hakaretler yağdırmıştı.

Bunun üzerine FIFA, Maradona hakkında soruşturma başlattı. Ünlü teknik adamın en az 5 maç ceza alması gündemde...

Arjantin Futbol Federasyonu ise, Dünya Kupası sırasında Maradona'nın takımın başında olması için, hukuk ekibini seferber etti. Federasyonun avukatı, Maradona'nın maçtan günler önce başlayan ağır eleştiriler nedeniyle "şiddetli bir duygusal patlama" yaşadığı savunmasını yaptı.

Savunmayı zayıflatan unsursa, Maradona'nın maçtan günler sonra katıldığı bir televizyon programında, özür dilemeyi reddetmesi...

Arjantin Futbol Federasyonu yine de, FIFA'nın Maradona'ya ağır bir para cezası vermekle yetineceğini umuyor.

Maradona, büyük umutlarla göreve geldiği günden bu yana tartışmaların odağında... Efsanevi eski futbolcu sadece basınla değil; Arjantin'in en önemli orta saha yıldızı olarak gösterilen Riquelme ve ulusal takım sorumlusu Carlos Bilardo ile de geçinemiyor.

Sayfa Yükleniyor...