Marbury Knicks'ten ayrıldı

New York Knicks'te antrenör Mike D'Antoni'nin forma şansı vermediği Stephon Marbury, kontratının feshedilmesi konusunda kulübüyle anlaştı. Marbury ile son şampiyon Boston Celtics ve Miami Heat takımlarının ilgilendiği ifade ediliyor.

Haberler 25.02.2009 - 14:24

Marbury Knicks'ten ayrıldı

Stephon Marbury, 5 yıl önce büyük umutlarla New York Knicks'e transfer olduğunda, takımı bir üst seviyeye taşıması bekleniyordu. Ancak Knicks, Marbury ile sadece bir kez play-off'a çıkabildi ve ilk turda New Jersey Nets'e 4 - 0 yenilerek elendi. Marbury o günden sonra basketbolculuğundan çok saha dışı sorunları ile konuşuldu. Kendisini "NBA'in en iyi oyun kurucusu" ilan ederek tartışma yaratan sorunlu oyuncu ile Knicks arasındaki ipler, eski antrenör ve genel menajer Isiah Thomas'ın işine son verilmesiyle koptu.

Thomas'ın yerine göreve getirilen Mike D'Antoni, takım kimyasını bozduğu gerekçesiyle Marbury'yi yedek kulübesine mahkum etti. Knicks'ın takas arayışları ise hem Marbury'nin sorunlu kişilik yapısı hem de yüksek kontratı nedeniyle boşa çıktı. Kulübünden bu sezon için 21 milyon dolar alancak sorunlu yıldız ile yollar ayrıldı. Kimsenin beklemediği bir anda Marbury'nin kontratının feshedildi duyuruldu. Knicks'in fesih işlemi karşılığı Marbury'e ne kadar ödeme yaptığı ise açıklanmadı.

Marbury 1 Mart'tan önce sözleşmesi feshedildiği için istediği herhangi bir takımın formasını giyebilecek. NBA otoritelerine göre yıldız oyuncunun yeni adresi büyük olasılıkla son şampiyon Boston Celtics olacak. Oyun kurucu arayışındaki Miami Heat'in de Marbury ile ilgilendiği gelen haberler arasında.

Sayfa Yükleniyor...