Marco Reus, geleceğiyle ilgili söylentilere kulübü Borussia Dortmund ile sözleşme uzatarak son noktayı koydu. Adı uzun süredir Real Madrid ile anılan Reus, kendisini 30 haziran 2019'a kadar sarı-siyahlılara bağlayan resmi sözleşmenin altına imza attı.

Yıldız oyuncu imza sonrası; "Kaldığım için çok mutluyum. Dortmund benim evim. Bu nedenle kolay bir karar oldu. Burada hala yapacak çok işim var ve başarılı olacağıma inanıyorum" dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı Hans Joachim-Watzke de Reus'u kulüpte tuttukları için çok mutlu olduklarını ifade etti.

Alman basınına göre Reus, yılda 8 milyon euro kazanacak. Yıldız oyuncunun sözleşmesinde sadece bu sezon sonunda geçerli olmak üzere 25 milyon euroluk serbest kalma maddesi bulunuyordu. Bu yüzden birçokları Real Madrid ya da Bayern Münih'in bu bedeli ödeyip Reus'u kulübünden koparacağını ileri sürüyordu.

Sözleşmenin uzatılmasının ardından açıklama yapan kulüp CEO’su Hans Joachim Watzke ise “biz transfer dedikodularından kesinlikle etkilenmedik ve bu sıra dışı oyuncunun bilinçli olarak geleceğini BVB’de göreceği konusunda iyi bir şansımız olduğunu düşündük. Marco Dortmund’da Uwe Seeler’in Hamburg’da veya Gerrard’ın Liverpool’da olduğu gibi bir efsane olabilir. Gururla söylemeliyim ki, Marco’nun böyle bir kriz ortamında bu kararı alması onun kulüp ile kendini ne kadar özdeşleştirdiğini gösterir” açıklamasını yaptı.

Spor Direktörü Michale Zorc da Reus’un dünyanın her kulübünde futbol oynayabileceğini ve aldığı bu karar ile kalbinin doğduğu şehirde ve şehrin kulübünde olduğunu gösterdiğini belirtirken Alman oyuncunun Dortmund’un geleceğinde önemli bir temel taşı olacağını ifade etti.

Dortmund doğumlu olan 25 yaşındaki Marco Reus futbola PTSV Dortmund takımında başladı. Daha sonra 6 yaşında Dortmund genç takımına geçerek Bundeliga kulübünün U-17 takımına kadar yükseldi. Ancak 2005 yılında Ahlen U-17 takımına transfer olan Reus, 4 yıl boyunca Ahlen’de forma giydi. 2008 yılında Ahlen A takımına yükselen Reus gösterdiği başarılı performans sonrası 2009 yılında 800 Bin Euro karşılığında Mönchegladbach’a transfer oldu. Gladbach’da 3 sezon forma giyen Alman yıldız, geçirdiği parlak dönemin ardından 17 Milyon Euro karşılığında tekrar Dortmund’a geri döndü.

Borussia Dortmund'a Borussia Mönchengladbach'tan transfer olan Reus’un 169 kez Bundesliga maçında 70 golü bulunuyor.