Marsel İlhan parlıyor

Amerika Açık'ta ana tabloya kalarak adını tenis tarihine yazdıran Marsel İlhan, ikinci tura yükelerek büyük bir başarıya daha imza attı. Milli tenisçimiz ilk turda Belçikalı Christophe Rochus'u 3-2 mağlup etti.

Ntvspor 31.08.2009 - 23:33

İSTANBUL - Amerika Açık'ta ana tabloya kalmayı başaran milli tenisçimiz Marsel İlhan, ilk turda karşılaştığı Belçikalı Christophe Rochus'u 3-2 yenerek ikinci tura yükseldi.

Rochus karşısında ilk seti 6-3 kaybeden Marsel İlhan, ikinci sette başarılı bir oyun sergileyerek 6-3'lük skorla durumu 1-1'e getirdi.

Üçüncü set 6-2 ile Belçikalı tenisçinin olurken, Marsel İlhan 4. sette belki de maçı çeviren hamleyi yaptı. Bu sette 5-3 geriden gelen ve rakibinin iki kez maç sayısını kıran milli tenisçimiz 7-5'lik skorla karşılaşmayı final setine taşıdı.

Başa baş bir mücadelenin yaşandığı son seti de 7-5 alan Marsel İlhan, yaklaşık 3.5 saat süren maçta Christophe Rochus'u 3-2 yenerek Amerika Açık'ta ikinci tura adını yazdırdı.

Dünya klasmanında 231. sırada yer alan 22 yaşındaki Marsel İlhan, ikinci turda ABD'li John Isner ile karşı karşıya gelecek.

Isner ilk turda turnuvanın 28 numaralı seribaşı Rumen Victor Hanescu'yu 6-1, 7-6 ve 7-6'lık setlerle 3-0 mağlup etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...