Massa: Alonso'yla çalışmak harika

Ferrari’nin Brezilyalı pilotu Felipe Massa, ülkesinde bir gösteri sürüşü düzenleyerek yeni yarış otomobilini tanıttı. Basın toplantısında ise takım arkadaşı Alonso ile ilişkilerini ve yeni Formula 1 takımları hakkındaki düşüncelerini anlattı.

Haberler - Ntvspor 08.03.2010 - 14:12

Massa: Alonso'yla çalışmak harika

Brezilyalı Formula bir meraklıları, Sao Paulo'daki Interlagos Pisti'nde yurttaşları Felipe Massa'yı izledi. Yıldız pilot, yeni yarış otomobili Ferrari F10 ile yüzlerce Brezilyalıya gösteri sürüşü yaptı.

Massa, basın toplantısında ise çok tartışılan konulara açıklık getirdi. Brezilyalı pilot ile yeni takım arkadaşı Fernando Alonso, 2007'deki bir yarıştan sonra küçük bir tartışma yaşamış, 2 pilota o günden sonra büyük rakipler gözüyle bakılmaya başlamıştı. Ancak Massa bunu geride bıraktıklarını söyledi.

Alonso ile çok iyi anlaştıklarını belirten Massa, “Geçmişte yaşananların tekrarlanması gerekmiyor. Henüz yolun başındayken Ferrari'de işlerin nasıl yürüdüğünü anladı. Onunla çalışmak harika bir şey” dedi.

Massa, yeni Formula 1 takımları hakkında da ılımlı konuştu. 28 yaşındaki pilot, bir İtalyan gazetesine verdiği röportajda, yeni takımların eskilerinden daha yavaş olmasının tehlike yaratabileceğini söylemişti. Basın toplantısında bu sözlerine açıklık getiren yıldız pilot, “Bizden 3 saniye daha yavaş tur atan takımları izlemenin ilginç bir yanı olmaz. Bunun ne izleyenlere ne Formula 1'e ne kendilerine ne de bize faydası dokunur. Benim söylediğim buydu ama sanki yeni takımları eleştiriyormuşum gibi algılandım. Bu doğru değil. Yeni takımların Formula 1’de katılmasını destekliyorum. Ne kadar çok otomobil yarışırsa o kadar iyi olur” ifadelerini kullandı.

2010 Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın ilk yarışı, bu pazar Bahreyn'de koşulacak. Hispania, Lotus ve Virgin takımları, şampiyonada ilk kez yer alacak.

Sayfa Yükleniyor...