NTV

Massa hayal kırıklığı yarattı

Spor

Felipe Massa, formula 1 Malezya Grand Prix'sinde yarışmadan hayal kırklığına uğradı. İlk sıralama seansında elenip 16. sırada kalan Brezilyalı pilot, hem kendini hem de takımı Ferrari'yi suçladı.

Felipe Massa, Malezya Grand Prix'sinin ilk sıralama seansında 4 tur attıktan sonra ikinci seansı beklemeye başladı. Ferrari, Massa'nın tur zamanının ikinci seansa katılmasına yeteceğini, başka yumuşak lastik harcamasına gerek olmadığını düşünmüştü. Ancak rakipleri son turlarda iyi performans gösterince Brezilyalı pilot son 5'te kaldı ve ikinci seansa katılma şansını yitirdi.

Massa bu beklenmedik gelişmeyi "herkesi suçluyorum. kendimi, mühendisimi, pitte çalışan herkesi suçluyorum" diye yorumladı.

27 yaşındaki pilot, eskiden ilk seansı sert lastikler ile geçmek kolaydı ama "artık her seans zorlu olduğu için elimizde ne varsa kullanmalıyız" dedi.

Massa, takımının geçen hafta Avustralya'daki yarışa erken yıpranan yumuşak lastikler ile başlama stratejisini de eleştirmişti. Geçen sezonu 2. sırada bitiren pilot, Melbourne pisti'nde bir de kaza geçirerek sezonun ilk yarışını tamamlayamamıştı.