Massa taburcu oldu

Macaristan Grand Prix'sinde yaralanan ve hastaneye kaldırılan Ferrari'nin Brezilyalı pilotu Felipe Massa iyileşerek evine döndü.

03.08.2009 - 11:46

Massa taburcu oldu

Macaristan Grand Prix'sinde Rubens Barrichello'nun otomobilinden fırlayan süspansiyon parçasının çarpması sonucu kafatasında çatlaklar meydana gelen Felipe Massa hızla iyileşiyor. Budapeşte'de tedavi gördüğü hastaneden çıkıp ülkesine dönmeye hazırlanan Ferrari pilotu kazayla ilgili olarak ilk kez konuştu. Massa, " Çok şanslı olduğumu biliyorum. kazayla ilgili hiçbir şey hatırlamıyorum. kesinlikle yeniden yarışacağım." dedi.

Brezilyalı pilot, hastanede kendine geldiği anı, "Uyandığımda neden hastanede olduğumu bilmiyordum. 'Neden buradayım?' diye herkese sordum. Bağlı olan tüpleri çıkarmaya çalıştım. Ağabeyim Eduardo beni engellemeye çalışınca kavga ettik. Macaristan benim yarışımdı. Yarışı Hamilton'ın kazandığını ve Raikkonen'in ikinci olduğunu duyunca kulaklarıma inanamadım" sözleriyle anlattı.

Bu arada önümüzdeki yarış Avrupa Grand prix'sinde Massa'nın yerini alacak olan Michael Schumacher, eski takım arkadaşını hastanede ziyaret etti. 2,5 yılı aşkın bir sürenin ardından pistlere dönmeye hazırlanan 40 yaşındaki Alman pilot, Massa'nın şaşılacak kadar büyük bir iyileşme kaydettiğini söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...