Massa'dan sevindirici haber

Macaristan Grand Prix’si sıralama turlarında geçirdiği kazada kafatası çatlayan ve ameliyat edilen Brezilyalı pilot Felipe Massa'nın, hayati tehlikeyi atlattığı belirtildi.

İSTANBUL - Macaristan Grand Prix'si sıralama turlarında geçirdiği kaza sonrası ameliyata alınan Brezilyalı pilot Felipe Massa'nın sağlık durumunda olumlu gelişmeler yaşanıyor. Ameliyattan sonra uyutulan Massa'nın, hayati tehlikeyi atlattığı açıklandı.


Yaklaşık 275 kilometre hızla giderken kaskına çarpan cisim nedeniyle kafatasında çatlaklar meydana gelen ve beyninde ödem oluşan Felipe Massa, acil ameliyata alınmıştı.

Ameliyat sonrası 48 saat uyutulduktan sonra kademeli olarak uyandırılan Massa'nın ilk etapta elleri ve kollarını hareket ettirerek çevresiyle iletişim kurabildiği açıklanmıştı.

Ameliyatı yapan ekipte yer alan doktor Robert Veres yaptığı açıklamada, Massa'nın hayati tehlikeyi atlattığını söyledi. Macar yetkili Andor Grosz da, Brezilyalı pilotun durumunun her dakika iyiye gittiğini belirterek, ''Ellerini ve ayaklarını oynatabiliyor. Sol gözünün kaza nedeniyle ne kadar zarar gördüğü henüz belirlenemedi. Massa'nın durumu hakkında son 24 saat içinde pozitif yönde çok iyi gelişmeler oldu. Yarış hayatına devam etmesi için büyük şansı var'' dedi.

Macar yetkililer ayrıca, Massa'nın solunum cihazından çıkartıldığını, bilincinin yerinde olduğunu ve ateşinin olmadığını kaydettiler.

Cumartesi günkü sıralama turlarının son seansında Massa'nın kaskına, bir başka pilot Rubens Barrichello'nun otomobilinden kopan 800 gram ağırlığında bir metal yay çarpmış, bunun üzerine Brezilyalı pilotun otomobili pistten çıkarak bariyerlere vurmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...