Beko Basketbol Ligi'nin yeni ekiplerinden Medical Park Trabzonspor, yeni transferleri Evren Büker, Ersin Görkem ve Michael Wright ile sözleşme imzaladı.

Ataköy Sheraton Otel'de gerçekleştirilen imza töreninde, Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Medical Park Trabzonspor Basketbol Kulübü Başkanı Saner Ayar, Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta ve Medical Park Trabzonspor Genel Koordinatörü Doğan Hakyemez hazır bulundu.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Medical Park Trabzonspor takımının Beko Basketbol Ligi'ne yükselmesine katkı sağlayan herkese teşekkür ederken, "Trabzon kenti bir ilki daha gerçekleştirecek. Takımımızdan beklentimiz, önce play-off oynaması, daha sonra da şampiyonluk. Kentimizin şampiyonluk için oynayan artık 2 takımı oldu" dedi.

Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta ise Trabzon kentinin potansiyeline dikkat çekerek, takımın Beko Basketbol Ligi'ne önemli bir renk katacağına inandıklarını vurguladı.

AYAR: "BASKETBOL FABRİKASI OLMAK İSTİYORUZ"
Medical Park Trabzonspor Kulübü Başkanı Saner Ayar, kulüp olarak önlerine ciddi hedefler koyduklarını aktardı.

Trabzon şehrinin çok enteresan bir yer olduğunu anlatan Ayar, şunları söyledi: "Kazanmanın, mücadelenin bu kadar yakıştığı çok az yer gördüm. Trabzon böyle bir yer. Müthiş insan gücü yetişiyor. Finansman yaratılmadan da tabii ki bu tip projeler başarılı olamıyor. Medical Park'a destekleri için teşekkür ediyoruz. Birtakım hedeflerimiz var. Trabzonspor Futbol Takımı, nasıl etkisini Karadeniz'in tamamına, daha sonra Türkiye'ye yaydıysa, insan gücü olarak, basketbolda da biz en az bunu yapmak istiyoruz. Türkiye Basketbol 2. Ligi'nden Beko Basketbol Ligi'ne çıkmak istiyorduk, bunu başardık. Şimdi Avrupa'da oynama hedefimiz var. Tüm Türkiye'nin, Karadeniz'in basketbol fabrikası olmak istiyoruz. Muazzam bir altyapı hazırlama amacındayız. Bu noktadan sonra kulübümüzü, Aydın Örs, Doğan Hakyemez ve Alaattin Yakan'a emanet etmek istiyoruz. Trabzon'da bir daha kapanmamak üzere basketbol sayfasının açıldığını belirtmek istiyoruz."

Saner ayrıca, sözleşme imzaladıkları Evren Büker, Ersin Görkem ve Michael Wright'ın yanı sıra Nijerya kökenli ABD'li Derrick Obasohan'ı da kadrolarına kattıkları söylerken, "Geçe sezon 32 sayı ortalaması yakalamış bir isim Obasohan. Gelecek sezon takımımızda yer alacak. Ayrıca transferi henüz kapatmadık. Her an başka sürprizlerimiz olabilir. Teknik heyetimiz çok ciddi bunun için çalışıyor" ifadelerini kullandı.

HAKYEMEZ: "BU TAKIM BİR YERE GELECEKSE, AYDIN ÖRS OLMALI"
Medical Park Trabzonspor Genel Koordinatörü Doğan Hakyemez, takımlarını daha ileri seviyelere taşıyacak çalışmaları yapmaya çabaladıklarını aktarırken, özellikle Aydın Örs'ün yönetimde olmasının önemine vurgu yaptı.

Aydın Örs'ün eski takım arkadaşı olduğunu, Efes Pilsen ve (A) Milli Basketbol Takımı'nda birlikte başarılara imza attıklarını anlatan Doğan Hakyemez, "Bu takım eğer bir yerlere gelecekse, Aydın Örs'ün de bu takımın en üstünde olması gerekir diye söylediğimde, kabul gördü. Kendisiyle uzun zamandır görüşüyoruz. Tahmin ediyorum önümüzdeki günlerde Trabzonspor camiasının içinde olacaktır" şeklinde konuştu.

Ayrıca ABD'li bir oyun kurucu alacaklarını ve bu transferi bir kaç gün içinde tamamlayacaklarını dile getiren Hakyemez, takımdan ayrılacak isimleri ise Aydın Örs'ün göreve gelmesinin ardından, antrenör Alaattin Yakan'la birlikte alacakları kararlara göre duyuracaklarını belirtti.

SÖZLEŞME İMZALAYIP, FORMA GİYDİLER
Bordo-mavili takımın yeni transferleri Evren Büker, Ersin Görkem ve Michael Wright, sözleşme imzaladıktan sonra formalarını giydiler.

Medical Park Trabzonspor'la sözleşme imzalayan oyuncular, formlarını Sadri Şener, Saner Ayar ve Muharrem Usta'nın ellerinden alarak üzerlerine geçirdiler.

Ersin Görkem yaptığı açıklamada, 'Oyuncu olarak böyle bir ortamda olduğum için çok mutluyum. Bizler adına büyük sorumluluk, çünkü ciddi hedefleri olan bir camiaya geldik. Bu hamlenin Trabzon şehri için önemli olduğunu biliyoruz. Başarılı olmamız lazım. Elimizden gelen her şeyi ortaya koyup, hedeflediğimiz noktalara ulaşacağız" dedi.

Evren Büker, transferinin kendisi için sürpriz olduğunu aktararak, "Görülüyor ki burada müthiş bir heyecan ve istek var. Herkesin gözlerinde bunu görebiliyorsunuz. Trabzon'da 7 bin 500 kişilik bir salon var. O büyük heyecanı yaşamak için sabırsızlanıyorum. Bu değeri bana veren inanlara karşı inşallah yüzümü kara çıkartmam" ifadelerini kullanırken, Michael Wright ise çok heyecanlı bir sezon olacağını düşündüğünü vurguladı.

İmza törenin sonunda oyucular ve yöneticiler, birlikte basın mensuplarına poz verdi.