NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol
NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol

"Böyle bir durumda futbol oynamak, seyretmek, yazıp, yorum yapmak çok zor. Yasin’e bir teşekkür borcumuz var. Ancak bu kadar doğru anlatılabilirdi halimiz. O sarılış, kariyerinde sergileyebileceği en mükemmel tabloydu.

İnsanın böğründe böyle bir acıyla futbol oynaması da, seyretmesi de, üzerine konuşup yazıp yorum yapması da çok zor. Bunu hepimiz biliyoruz. Maalesef çok iyi biliyoruz... 35 yıldır bunun içinde debelenip duruyoruz. Neyse ki hala alışmadık. Neyse ki yüreğimiz katılaşmadı hala. Nesiller kaybettik. 35 yılda bir insanımızı, onun çocuğu olabilecek başka bir insanımızı ve şimdi de onun torunu olabilecek başka bir yavrumuzun canını bu belaya verdik. Bitmedi. Bitmiyor. Ama bitmeli. Artık bitmeli. Alışmamalıyız... Yüreğimiz katılaşmamalı. Yeniden yaşamı hatırlmalıyız. Artık yeter.

BENİ UYARIN, UTANDIRIN
Futboldan bahsetmek zor. Yasin’e bir teşekkür borcumuz var. Ancak bu kadar doğru anlatılabilirdi halimiz... O sarılış kariyerinde sergileyebileceği en mükemmel tabloydu. Hat-trick yapıp çok iyi oynadığı. Daha önce de çok iyi oynadığı maçlar vardı. Daha sonra da olacak. Ama o resim hepsine bedel. Bundan sonra onun hakkında kötü bir şey söylersem beni uyarın, beni utandırın... Galatasaray’ın sayısız pozisyonu ve orta sahasızlığı bir tezat. Maç 2-1’e geldiğinde maçın adamı bir çok gollük şutu çıkaran, ligin kurtarış rekorunu kıran kaleci Göhkan’dı. Bruma ve Yasin’le çok kolay akın yaptılar. Ancak %70 topa sahip olmalarına rağmen Antep’e tam 8 korner ve 5 net gollük şans verdiler.

EN BÜYÜK SINAV HAFTAYA
İlk yarım saat boyunca sadece Antep akınları vardı. Çünkü orta sahada De Jong savunmanın bir parçası gibi oynuyordu. Selçuk’tan itibaren öndeki 5’li ise başka bir takımdı. Koptular. Antep pas yapmadan Galatasaray orta sahasını geçebildi. Ancak onlar da bir hücum planları olmadığı için ceza sahasına aynı etkinlikte giremediler.

Özetle hücumunun gücü kadar orta saha savunmasının döküldüğü bir maç izledik. Bu orta sahanın vereceği en büyük sınav da bu haftasonu Osmanlı karşısında olacak. Galatasaray’ın şampiyonluk iddiasının ne kadar gerçek olduğunu da burada göreceğiz. "

Fanatik Gazetesi'nden alınmıştır.