Mehmet Özdilek temkinli

Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, "Ne kadar zor durumda olurlarsa olsunlar Fenerbahçe'ye karşı Şükrü Şaracoğlu'nda oynamak kolay değil" dedi.

02.03.2010 - 13:45

Kırmızı-beyazlı takım, Fenerbahçe maçının hazırlıklarını kendi tesislerinde sürdürdü.

Antrenman öncesi basın mensuplarına açıklama yapan Mehmet Özdilek, her müsabakanın çok zor olduğuna dikkati çekerek, "Bu ligin önemli takımlarından biri ile İstanbul'da karşılaşacağız. Ne kadar zor durumda olurlarsa olsunlar Fenerbahçe'ye karşı Şükrü Şaracoğlu'nda oynamak kolay değil. Rakip ne kadar baskı altında olursa olsun, Antalyaspor olarak nasıl bir duruş sergileyeceğimiz önemli" diye konuştu.

Antalyaspor'un içerde ve dışarda iyi oynayan bir ekip olduğunu ifade eden Özdilek, "Tek düşüncemiz içerde ve dışarda kazanmaktır. Fenerbahçe maçını kazanmak istiyoruz. Fenerbahçe konum itibariyle büyük baskı altında olacaktır ama büyük takımlar zaman içinde baskı altında hep olmuşlardır, olacaklardır. Amacımız hem oyunsal, hem puansal başarıyı İstanbul'da devam ettirmek. Fenerbahçe'nin gücünü, güçlü taraflarını, zafiyet yaşadığı yanları biliyoruz. Biz, onların sıkıntı yaşadığı pozisyonları lehimize çevirmek istiyoruz. Bunun için çalışacağız" diye konuştu.

Alex'in önemli bir oyuncu olduğunun altını çizen Özdilek, şunları söyledi:
"Alex maçın neticesini değiştiren bir oyuncudur ama onun olmayışı işi kolaylaştıracak anlamını taşımaz. Diğer oyunculara saygısızlık olur. Önemli bir oyuncudur ama Fenerbahçe çok kaliteli oyunculardan kurulu bir ekiptir. Dolayısıyla Fenerbahçe'nin ne yapacağını beklersek işimiz zor ama bizim ne yapacağımızı bilirsek, işimiz çok daha kolay olacak. Fenerbahçe'de Alex'in olmamasına sevinmemek gerekir. Onun boşluğunu dolduracak oyuncular Fenerbahçe'de mevcut."

Antalyaspor'daki sakatlar konusuna da değinen Özdilek, ikinci yarı başında ciddi sıkıntılar bulunduğunu, ama geri dönüşlerin başlamasının sevindirici olduğunu, yarından itibaren Ali Zitouni ve Radoslav Batak'ın takımla birlikte çalışmalara başlayacağını, Serge Pacome'nin ise gelecek hafta takıma katılacağını sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...