Mehmet Topal: Buz üstünde oynadık

Galatasaray - Juventus maçının tatil edilmesini örnek gösteren Fenerbahçeli futbolcu, Karabük maçını buz üstünde oynadıklarını söyledi.

Haberler 22.12.2013 - 19:42

Mehmet Topal: Buz üstünde oynadık

Fenerbahçe'nin orta saha oyuncusu Mehmet Topal, 2-1 kaybettikleri Kardemir Karabükspor maçı sonrası (MAÇ HABERİNE GİT)saha zamininden yakındı.

İki takım açısından da zor müsabaka olduğunu söyleyen oyuncu, "Şampiyonlar Ligi maçı kar üzerinde oynanmıyor ama biz buzun üstünde oynuyoruz" dedi.

Bunu bahane olarak görmediklerinin altını çizen Topal, "Karabük takımı da bu sahada mücadele etti. Bu şartlarda en az hatayı yapan maçı kazanacaktır. En az hatayı yapan da Karabük takımıydı" diye konuştu.

Ciddi sakatlıklar olabileceğini belirten Topal, "Bir futbolcunun bir iki ayı burada gidebilir. Daha iyi zeminde ve zamanda bu maç oynatılabilirdi" şeklinde konuştu.

YANAL: KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM
Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal da, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, sergiledikleri oyun ve mücadelenin, takımın uzun zamandır ortaya koyduğu mücadeleden uzak olduğunu söyledi.

Maç içi iletişim ve koordinasyon açısından oyuncularının eksik kaldığını anlatan Yanal, "Eksiklikler, rakibin üstünlüğünü ortaya koyduğu dakikalarda ortaya çıktı. Bugüne kadar kazandığımız maçlardaki koordinasyon ve oyun disiplinini ortaya koyamadık" diye konuştu.

Yanal, şöyle devam etti: "Maçı kaybettik. Kaybetmemizle ilgili altı çizilecek birçok nokta olabilir ama kaldığımız yerden devam etmek durumundayız. Belli bir kalitemiz var, şartlar ne olursa olsun onun altına asla düşmemeliyiz. Mücadele ve koordinasyondan ödün vermememiz gerekiyor. Bunları yapmaya devam edeceğiz."

Sahanın zeminiyle ilgili bir soru üzerine Yanal, "Futbol iyi sahalarda oynandıkça keyifli olan bir oyun. Sahalar bozulduğunda elbette bazı faktörler oluyor ama karşı takımın fırsat bulup size karşı üstünlük kuruyor olmasına mazeret olarak kabul edilemez. Siz tepki göstermek ve direnmek zorundasınız. Bu kaliteye sahip takımsınız. Bunu mazeret olarak görmüyorum" ifadelerini kullandı.

Yanal, takımın ikinci yarıda oyundan düşmediğini, bir türlü koordinasyonu sağlayamadığını kaydetti ve sözlerini şöyle tamamladı: "Oyuncularımızın birbiriyle olan uyumu, ahengi ortada yoktu. Bu disiplin koptukça oyundan uzaklaştık. Buna bir daha müsaade edeceğimizi zannetmiyorum."

Sayfa Yükleniyor...