Olaylı Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin ardından sarı-lacivertli takımdan Raul Meireles, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

Raul Meireles'in karşılaşma sonrası ortaya çıkan görüntülerde Galatasaraylı Sabri Sarıoğlu'na uygunsuz hareketler yaptığı belirlenmişti.

Galatasaray Yardımcı Antrenörü Hasan Şaş'ın ise görüntüleri inceleniyor.

Hasan Şaş'ın görüntülerinin incelemeye alınmasının nedeni olarak, taraftarlara yaptığı sportmenlik dışı hareketler olduğu ifade edildi.

'SABRİ GÖREVİNİ YAPTI'
Öte yandan Fenerbahçe'nin milli kalecisi Volkan Demirel'den derbide yaşanan gerginlikle ilglili bir açıklama geldi.Fenerbahçe Kulübü'nün yayın organı FBTV aracılığıyla konuşan Volkan Demirel, öncelikle derbinin ardından yaşamını yitiren sarı-lacivertli taraftar Burak Yıldırım'ın ailesine başsağılığı diledi.

Volkan, Sabri ile aralarında geçen olayı şöyle anlattı: "Maçın bitimine 5 dakika kalan Sabri'yle yaşanan olaylar var. Kale arkasına çıkan topta rakibi perdelemek benim hakkım. Çünkü zaman bizim lehimize işliyor. Tamamen sırtımı dönerek, topun çıkmasına izin verdim. Daha sonrasında arkadan beni itekledi. Ben, pozisyon gereği bir şey demedim. Topu aldım, kaleme geçerken, ellerini açmış bir şekilde bana bir şeyler söyledi.

Ben de 'ne diyorsun, ne yapacaksın ' derken, vücut vücuda temasımız oldu. Daha sonra benim boynuma sarıldı. Sabri'nin oyuna tamamen provokasyon amaçlı girdiğini düşünüyorum. Taktik ve teknikle alakalı bir değişiklik olduğunu düşünmüyorum" diye konuştu.