Melis dünya üçüncüsü

Dünya Atletizm Şampiyonası'nın son gününde nihayet madalyaya kavuştuk. Bayanlar uzun atlamada Karin Melis Mey 6.80'le bronz aldı.

Ntvspor 23.08.2009 - 19:32

Melis dünya üçüncüsü

MERT AYDIN - Güney Afrika Atletizm Federasyonu, kendi sporcusuyla kavga etmeseydi Berlin'den madalyasız dönecektik. Karin Melis Mey'in başarısını onlara ve Fenerbahçe kulübüne borçluyuz herhalde!

Yardım istediği kendi federasyonundan ilgi görmeyen Karin Mey bir de 6.93'lük ülke rekorunun sayılmamasıyla adeta çıldırdı. Sadece Dünya Üniversiteler Şampiyonası'nda ülkesini temsil edebildi. Geçen yıl Fenerbahçe Atletizm Şubesi'nin başındaki Fikret Çetinkaya'nın gayretiyle Mey'le temasa geçildi. Mey'in menajeri Andre Thompson sık sık Cezmi Or Yarışmaları için Türkiye'ye geliyordu ve onun sıkıntısını aktarmıştı.

Karin'in Fenerbahçe'ye gelişinin ardından Türk vatandaşlığına geçmesi 6 ay sürdü. Ve sonunda Türk atletizminin çalışkan arısı Münir Yaraş'ın kayınbiraderi Ekrem Bey'in, "Senin adında bir de Türk ismi olsun. Melis" demesiyle Karin'in yanına Melis de eklendi.

Belki Olimpiyat'ta finali göremedi ama Akdeniz Oyunları'ndaki gümüş ve geçen ay Leverkusen'de atladığı 6.87 madalyanın habercisiydi Başkan Mehmet Terzi de madalya umudunu taşıyordu.

Güçlü rakipleri vardı Karin'in. Finalde ilk hakkında güzel bir 6.76 geldi. İlk haklar sonunda 4. sıradaydı. İkinci hakkı fauldü. 5'inciliğe düştü. 3. hakkındaki 6.80 madalyayı getirdi. Sonrası iki faul ve 6.49 olsa da 7.10 atlayan Amerikalı Brittney Reese ve 6.97 atlayan Rus Tatyana Lebedeva'nın ardından bronzu aldı.

Sağol Melis, sağol Fenerbahçe ve sağol Güney Afrika Atletizm Federasyonu!

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...