Melo: Çok ağladım, özür dilerim

Galatasaray’da Rierra’ya kavga ettiği için kadro dışı bırakılan, ancak daha sonra affedilen Brezilyalı futbolcu Melo, herkesten özür diledi. Olayın ardından sürekli ağladığını belirten Melo, “Bu kavga ilk ve son olacak” dedi.

11.04.2012 - 15:02

Melo: Çok ağladım, özür dilerim

Galatasaray'da Teknik Direktör Fatih Terim'in isteği üzerine kadro dışı cezası kaldırılan ve bugün takımla birlikte antrenmana çıkan Melo, idmanın ardından da GSTV'de canlı yayına katılarak, açıklamalarda bulundu.

''Geçen hafta ne yazık ki kimsenin tasvip etmediği, kimsenin beklemediği bir olay gerçekleşti'' diyerek sözlerine başlayan Brezilyalı futbolcu, ''Antrenmanda bu tip tartışmalar olabiliyor, ama ondan sonrasını tabii ki kimse tasvip etmiyor, ben de böyle bir şeyi kesinlikle tasvip etmiyorum. Ne kadar pişman olduğumu da herkes biliyor mutlaka. Böyle bir olay benim kariyerimde ilk defa yaşandı ne yazık ki, olmaması gerekiyordu. İlk defa ve son defa olarak yaşandı, bunu belirtmek istiyorum. Arkadaşım Riera ile konuştum ve özür diledim. O da benim özrümü kabul etti'' diye konuştu.

Melo, takımdan ayrı kaldığı sürecin kendisini gerçekten üzdüğünü kaydederek, ''Evde ailemle beraber inanılmaz üzüntü yaşadık. Buradan açıklamakta bir sakınca görmüyorum, gerçekten ayrı geçirdiğim zamanı evde ağlayarak üzüntü duyarak geçirdim'' dedi.

Galatasaray takımının nasıl önemli bir aile olduğunu bu olayda bir kere daha kanıtladıklarını anlatan Melo, şu ifadeleri kullandı:

''Hem yerli, hem yabancı arkadaşlarım bana destek çıktılar, hocamızla konuştular. Bu, benim için çok önemliydi. Özellikle hocamın beni affetmesi, kişisel olarak benim için çok önemliydi. Çünkü Galatasaray'a onun sayesinde geldim, onun sayesinde burada oynuyorum. Galatasaray'a ilk geldiğim günden beri hem yerli, hem yabancı arkadaşlarım, hem teknik heyetimiz ve özellikle taraftarlarımız tarafından hep iyi karşılandım, çok iyi davranıldı bana. Bu olay beni inanılmaz derece üzdü, ama diğer bir taraftan pozitif anlamda bakarsak, inanılmaz bir şekilde motive etti. Bunu da ilerleyen maçlarda, sahada en güzel şekilde takım arkadaşlarıma, takımıma, hocama yardımcı olarak, bunu tekrardan göstereceğim.''

'İLK VE SON OLACAK'
Felipe Melo, bu olayın olmaması gereken bir olay olduğunu, ancak artık kapatmaları gerektiğini ifade etti.

Melo, şunları söyledi:

''Riera ile konuştum, hocamızdan özür dilendi, bunu artık kenara bırakmamız lazım. Arkadaşlarım, taraftarın ve hocamızın bana sahip çıkması önemliydi. Ben buraya güzel bir tarih yazmaya geldim. Bunu da şu ana kadar takıma destek olmamla, attığım gollerle iyi bir yere kadar getirdim. Bundan sonra da takım olarak şampiyon olmak istiyoruz. Burada güzel bir tarihe geçmek istiyorum.

Ben kesinlikle arkadaşlarımla kavga eden bir insan değilim. Kariyerimde bir kere bu meydana geldi, bu da son olacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bundan sonraki tek hedefim kalan maçlarda Galatasaray'a maksimum şekilde Felipe Melo'yu göstermek, yardım etmek ve şampiyonluğa ulaşmak.''

Melo ayrıca, hocasından ve Riera'dan özür dilediğini, GSTV'de canlı yayına çıkarak, kendisine sahip çıkan, yalnız bırakmayan taraftarlardan da özür dilediğini söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...