Mercedes çözümü buldu

Formula 1 takımlarından Mercedes, Michael Schumacher'in otomobilini kısa sürede geliştirmeyi planlıyor. Bu sezon bir kez bile podyuma çıkamayan Alman pilotun, 9 Mayıs’ta koşulacak İspanya GP'sinde yenilenen otomobiliyle yarışması hedefleniyor.

Haberler - Ntvspor 27.04.2010 - 14:52

Mercedes çözümü buldu

Mercedes, Michael Schumacher'in sezonunu kurtarmaya çalışıyor. Alman pilot, 7 kez zafere ulaştığı Formula 1’de bu sezon sadece 10 puan toplayabildi. İlk 4 yarışın tamamında takım arkadaşı Nico Rosberg'in gerisinde kaldı.

Mercedes, çözümü, 2006'da emekliye ayrılan ve bu sezon pistlere geri dönen efsanevi pilotun otomobilini geliştirmekte buldu. Ağırlık dağılımını dengelemek için dingil aralığı değiştirildi. Ayrıca aerodinamik iyileştirmeler yapıldı.

Takım patronu Ross Brawn, otomobili istedikleri seviyeye getirdiklerinde Schumacher'in de yarış kazanabileceğini öne sürdü. Brawn, “Ne kadar kararlı olduğunu sürüşünden anlayabilirsiniz. Yaşadığımız aksaklıkların nedeni yeteneğinin ya da cesaretinin yetersiz olması değil. Teknik açıdan ilerleme kaydetmemiz gerekiyor. Otomobil ayarlarının değişmesi lazım” diye konuştu.

Schumacher, 18 Nisan'da yapılan Çin Grand Prix'sini 10. surada bitirmişti. 2010 Formula 1 sezonunun bir sonraki yarışı, 9 Mayıs'ta koşulacak. Sezonun Avrupa topraklarındaki ilk yarışına, Barcelona ev sahipliği yapacak.

Sayfa Yükleniyor...