Mercedes evinde tutulmuyor

Formula 1'de Almanya Grand Prix'i öncesinde antrenmanların en hızlısı Lewis Hamilton olmayı başardı.

Ntvspor 10.07.2009 - 23:38

Formula - 1'de Almanya Grand Prix'i öncesi ilk antrenmanlar tamamlandı. Antrenmanların en hızlı ismi, çok kötü bir sezon geçiren son şampiyon Lewis Hamilton oldu.

Almanya Grand Prix'ine ev sahipliği yapan ünlü nurbur-grıng pistinde, pilotları serin ve yağışlı bir hava bekliyordu. Sabah seansının en hızlı ismi, Red Bull takımı adına mücadele eden Mark Webber'di. İkinci seansa ise son şampiyon Lewis Hamilton damgasını vurdu. Şu ana kadar sadece 9 puan toplayabilen Hamılton, kuru zeminde yapılan ikinci antrenman seansının en iyi derecesinin altına imza attı.

Sezon başından bu yana otomobilinden şikayetçi olan Hamilton, aracı geliştirmek için zamana karşı yarışan takım mühendislerinin çalışmasından son derece memnun kaldığını belirtti. Baş mühendis Paddy Lowe da, "Lewıs'in aracını elimizden geldiğince geliştirmeye çalışıyoruz. Bunun için de aero-dinamik açıdan daha hızlı olmamızı sağlayacak bazı parçalar kullandık. Umarız bu parçalar, yarışta da iyi sonuç verecek" diye konuştu. Lowe, söz konusu parçaların Hamilton'un takım arkadaşı Kovalainen'in otomobiline yerleştiremediklerini de söyledi. Kovalainen, Hamilton'un en iyi dereceyi yaptığı 2. seansta ancak 17. sırada yer alabilmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...