İSTANBUL - Beşiktaş taraftarının Kayserispor maçı öncesi takımı motive etmek amacıyla düzenlediği ''Meşaleli Yürüyüş'' sırasında, polis ile taraftarlar arasında yaşanan olaylarda çok sayıda taraftar yaralandı.

Siyah-beyazlı kafileyi taşıyan otobüsün, Yıldız yokuşundan BJK İnönü Stadı'na kadar gelişine eşlik etmek isteyen taraftarlar, Beşiktaş Çarşısı'ndan stada kadar olan yolu kapattı. Bu sırada emniyet güçleri, yolu trafiğe açmak için taraftarlara müdahale etti.

Binlerce Beşiktaş taraftarının polise tepki göstermesinin ardından, emniyet güçleri kalabalığın üstüne biber gazı sıktı. Bu sırada meydana gelen arbede sırasında, çok sayıda taraftar yaralandı. Özellikle biber gazı sıkılmasının ardından, yaşlı, genç ve çocukların zor anlar yaşadıkları gözlendi.

BEŞİKTAŞ KULÜBÜ: BÜYÜK ÜZÜNTÜ DUYDUK
Yaşanan olayların ardından siyah-beyazlı kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu olaylardan üzüntü duyduğunu açıkladı.

Açıklamada, ''Beşiktaş-Kayserispor maçının öncesinde Beşiktaş taraftarları Barbaros Bulvarı'ndan itibaren futbol takımımızı getiren otobüse eşlik ederek, takımımız lehine tezahüratlar yapmak için bir araya geldiklerinde maalesef son derece üzüntü verici olaylar meydana gelmiş, taraftarlar arasına giren, davranışları asla kabul edilemeyecek bazı gruplar polisimize karşı zaman zaman hoş olmayan davranışlarda bulunmuşlardır. Özellikle polis teşkilatımızın 164. yılını kutladığımız böyle bir haftada sağduyudan, itidalden yoksun kişilerin görevlilere yaptığı bu yanlış hareketler Beşiktaş camiasını ve yönetimimizi derinden üzmüştür. Ancak olaylar ve eylemlere müdahale sırasında birçok masum taraftarımızın maça gelişlerinde ve stadyuma girişlerinde zarar görmeleri, fiziki itiş kakış içinde kalmaları ve mağduriyete uğramaları üzüntümüzü daha da arttırmıştır. Süper Lig'in son haftalarına girerken ve takımımız tüm camiası ile kenetlenip şampiyonluğu hedeflerken gerçek Beşiktaş taraftarlarının daha sakin, ölçülü hareket içinde olmaları gerektiğini, bugünkü olaylardan tekraren büyük üzüntü içinde olduğumuzu kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.'' açılamasında bulundu.