Arjantin Milli Takımı ve Barcelona'nın hücum oyuncusu Lionel Messi, Diego Armando Maradona'nın, ''Gelmiş geçmiş en büyük futbolcu olduğunu'' söyledi.

Son zamanlarda Maradona ile kıyaslanan Messi, Buenos Aires'in Metro radyosuna yaptığı açıklamada, ''Milyonlarca yıl geçse de onun yanına yaklaşamam. Ona biraz benzemek isterdim, çünkü o gelmiş geçmiş en büyük futbolcu'' dedi.

2009'de Altın Top ödülü alan ve FIFA tarafından en iyi futbolcu seçilen Messi, ''Ben kendimi Maradona ile kıyaslamıyorum. Kendi tarihimi yaratmak ve bir şeyler başardıktan sonra bu tarihi yaşamak istiyorum'' diye konuştu.

Arjantin milli takımıyla Dünya Kupası'nın kazanmak istediğini belirten Messi, ''Hepimiz Dünya Kupasını kaldırmanın mutluluğun yaşamak istiyoruz. Bunu, beni dünyanın en iyi futbolcusu yapacağı için değil, bununla kıyaslanacak bir sevinç olmadığı için istiyorum. Favori değiliz ama sürpriz yapabiliriz'' ifadesini kullandı.

Arjantin Milli Takımı Teknik Direktörü Maradona, 2 gün önceki açıklamasında, Messi'nin kendisiyle kıyaslanmasıyla ilgili olarak, ''Birinin benden daha iyi olması gerekiyorsa, o kişi Arjantinli olmalı. Leo (Messi) benden iyiyse, tamam. Diego Maradona dünyanın en mutlu insanı olur'' demişti.