Messi sırlarını anlattı

Barcelonalı futbolcu Lionel Messi, herkesi büyüleyen fulboluyla ilgili bazı sırlar verdi. Messi, ”Gireceğim pozisyonu önceden düşünmüyorum, herşeyi içgüdüme bırakıyorum'' dedi.

26.02.2011 - 12:14

Messi sırlarını anlattı

Barcelona’nın dünyaca ünlü yıldız futbolcusu Lionel Messi, İspanyol gazetesi El Mundo'da konuştu.

Messi, ''Kişisel olarak hiçbir taktiğim yok, hatta final bile olsa maç öncesinde konsantre olma gibi bir derdim yok. Bunu sadece sahaya çıktığımda yapıyorum'' şeklinde konuştu.

Futbolun bir oyun olduğunu ve bundan zevk almanın asla unutulmaması gerektiğini söyleyen Messi, ''Eğer futbol oynarsam bir çocuk gibi mutluyum, kendimi eve kapattığımda ise deliye dönüyorum. Futbol sahasında, kendimi sokakta oynayan bir çocukla aynı görüyorum. Hiç değişmedim. Şimdi profesyonel olduğumu ve başka türlü hareket etmem gerektiğini biliyorum, ama futbolun bir oyun olduğunu asla unutmadan'' açıklamasında bulundu.

‘BİRİNCİ LİGDE OYNAMAYI HAYAL ETTİM’
Arjantinli futbolcu, ''Asla şimdi bulunduğum yere ulaşacağımı düşünmedim. Birinci ligde oynayacağımı ve profesyonel olarak hayatımı futboldan kazanacağımı hayal ederdim. Ama o zamanlar bunlar rüyadan öte değildi'' dedi.

‘BİR NUMARA DEĞİLİM’
Top ayağına geldiği andan itibaren kendisini "dünyanın bir numaralı futbolcusu olarak düşünmediği" kaydeden Messi, ancak dünyanın her yerinde kendisinden konuşulmasından gururlandığını ifade etti.

‘AİLEMDEN ÇOK UZAK KALDIM’
23 yaşındaki Arjantinli futbolcu, 13 yaşında Barcelona'ya geldiğinden dolayı ailesinden çok ayrı kaldığını, bundan dolayı ağladığı günler olduğunu anlatarak, şu andaki boş zamanlarını sürekli ailesiyle geçirmeye özen gösterdiğini dile getirdi.

‘YALANCI POZİSYON’
Bu arada, Barcelona'da 3'lü forvetin ortasında oynatıldığı durumlarla ilgili olarak, ''Bu yalancı bir pozisyon'' diyen Messi, 2009 Mayıs ayında deplasmanda Real Madrid'i 6-2 yendikleri maçtan örnek vererek, şöyle konuştu:

"O maç sanırım ilk değişiklikti. Guardiola bana forvetin ortasında oynamam halinde bunun rakip defansı şüpheye düşüreceğini söyledi. Madrid'in beni durdurmak için bir planı varsa da bu onları şaşırttı. Daha sonra Guardiola soyunma odasında da bana iyi iş çıkardığımı, başardığımızın ne anlama geldiğini anlattı.''

‘RONALDO’YLA SORUNUM YOK’
Messi ayrıca, en büyük rakibi olarak gösterilen Real Madrid'den Cristiano Ronaldo'nun "bir gol adamı" olduğunu ve aralarında hiçbir zaman sorun olmadığını söyleyerek, ''Nerede olursa olsun hemen uyum sağlıyor ve gol atıyor'' dedi.

MOURINHO YORUMU
Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho hakkında ''hoşunuza gitsin ya da gitmesin sonuçta kupa kazanıyor'' diyen Messi, Mourinho'nun, Real Madrid için uygun bir teknik direktör olduğunu kaydetti.

‘BİR TANE MARADONA VAR’
''Bir Maradona olmak istiyor musun?'' sorusuna ise Messi, ''Arjantin, çok uzun zamandır Diego'nun (Maradona) halefini arıyor... Aimar, Saviola... Ama bir tane Diego oldu ve aynısını başka bir futbolcuda görmek bir hata olur. O, tekrarı olmayacak bir kişilik'' cevabını verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...