NTV

"Messi ve Rooney bile yapamıyor"

Spor

Chelsea kaptanı John Terry, bir futbolcunun her maçta iyi oyanayamadığını bunu Messi ve Rooney'in bile yapamadığını söyledi.

İngiltere Premier Lig takımlarından Chelsea'nin kaptanı John Terry, yaklaşan Dünya Kupası öncesinde formundan memnun olduğunu söyledi.

Genel anlamda iyi bir performans sergilediğini belirten İngiliz futbolcu, ''Başkalarının söylediklerinin aksine, formum Chelsea'de iyi. Eğer 50-60 maç oynarsam, bunlardan 2-3'ünde kötü oyun çıkarabilirim. Her maçta çok iyi oynayamazsınız, Messi ve Rooney bile bunu yapamıyor'' diye konuştu.

Her futbolcunun kötü oynamasının zaman zaman kaçınılmaz olduğunu ifade eden 29 yaşındaki Terry, Güney Afrika'da düzenlenecek 2010 Dünya Kupası'nda İngiltere'nin şansının yüksek olduğunu kaydetti.

Milli takımın iskeletinin David James, Rio Ferdinand, Steven Gerrard, Frank Lampard, Wayne Rooney gibi çok iyi futbolculardan oluştuğunu anlatan Terry, bu oyuncuların formda olmasının İngiltere'nin şansını daha da artırdığını belirtti.

İngiltere Milli Takım Menajeri Fabio Capello, Terry'nin, eski takım arkadaşı Wayne Bridge'in kız arkadaşı Vanessa Peroncel'le ilişkisi olduğu iddialarının basına yansımasından sonra yıldız futbolcunun milli takım kaptanlığını elinden almıştı.

2008 yılının Ağustos ayından geçen Şubat ayına kadar milli takım kaptanlığını yapan John Terry, 59 kez giydiği milli formayla 6 gol attı.