Messi'nin beş golü Burak'tan pahalı

Ligde bu sezon performansıyla parmak ısırtan Burak'ın her golü 64 bin 300 Euro değerinde. Messi'nin beş golünün değeri Burak'ın yıllık ücretinden fazla.

21.02.2012 - 09:48

Messi'nin beş golü Burak'tan pahalı

Trabzonsporlu futbolcu Burak Yılmaz bu yıl çok verimli bir sezon geçiriyor. Ligde 27 hafta geride kalırken Burak'ın gol sayısı da 28'e ulaştı.

Burak, dört gol daha atarsa Trabzonspor tarihinin en golcü futbolcusu olacak. Burak'ın Türkiye'nin bir sezonda en çok gol atan futbolcu olabilmesi içinse 12 gol daha atması gerekiyor.

Çoğu zaman 'Uzaylı' olduğu söylenen Barcelonalı Messi'nin bu sezon ligde attığı gol sayısı ise 27. Arada bir gol fark bulunuyor.

Ancak olaya değerler gözüyle bakıldığında tablo değişiyor. Messi Barcelona'dan yılda 10.5 milyon Euro kazanıyor. Bu sezon ligde 27 gol atan Messi'nin her golü yaklaşık 390 bin Euro değerinde.

BURAK'IN HER GOLÜ 64 BİN EURO
Burak ise geçen yaza kadar Trabzonspor'dan yıllık 650 bin Euro kazanıyordu. Geçen yaz yeni anlaşma yapan 26 yaşındaki futbolcu kazancını 1.8 milyon Euro'ya yükseltti. Burak'ın bu sezon attığı her golün değeri de 64 bin 300 Euro'ya çıktı.

Burak, gol sayısında Messi'yi geçmiş gözükse de 'gol değeri'nde çok geride kalmış durumda. Messi'nin her golünün değeri Burak'ın gollerinin 6 katından fazla.

MESSİ'NİN DÖRT GOLÜ: 1.5 MİLYON EURO
Messi geçtiğimiz hafta sonu Valencia'ya dört gol birden attı. Gollerin değeri 1 milyon 560 bin doları buluyor. Bu da neredeyse Burak'ın aldığı yıllık ücrete denk geliyor. Messi'nin beş golü ise Burak'ın bedelini de aşıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...