Mesut Özil için iki dev kapışıyor

Dünya Kupası'nın yıldızı Türk asıllı Alman orta saha oyuncusu için Manchester United önde görünüyor ancak Barcelona'dan sürpriz hamle gelebilir.

09.08.2010 - 17:01

Mesut Özil için iki dev kapışıyor

2010 Dünya Kupası'na damgasını vuran Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil için iki dev kulüp birbirine girmek üzere. Barcelona, Özil'i transfer etmek için çaba harcayan Manchester United'ı teklife taş koymakla tehdit ediyor.

Manchester United'ın tecrübeli teknik direktörü Alex Ferguson, geçtiğimiz cumartesi günü Fulham ile dostluk maçında karşılaşan Werder Bremenli Mesut Özil'i izledi. Ardından, gazetelere Manchester'ın Özil'i kadrosuna katmak istediği yansıdı..

Kendi alt yapısından yetiştikten sonra Arsenal'e giden Fabregas'ı kaçıran Barcelona da Mesut Özil için devreye girdi.

Barcelona yöneticileri, daha çok yakın zamanda "Çocukluğumdan beri Barcelona taraftarıyım, tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ama onların sevdiğim bir tarafı var. Hep orda oynamayı hayal ettim, umarım bir gün başarırım" açıklamasını yapan Mesut'un transferinden umutlular.

Real Madrid'in de Mesut'u önümüzdeki yıl Werder Bremen'le sözleşmesi bittikten sonra serbest transfer olarak takıma katma istediği daha önce gazetelere yansımıştı.

Ancak İngiliz devi Manchester United, Dünya Kupası'nda müthiş bir performans ortaya koyan futbolcuyu kadrosuna katmakta kararlı görünüyor.

Werder Bremen ise Özil'i bu sene iyi bir fiyata satmakla, bir sene daha kadroda tutup Şampiyonlar Ligi'nde başarı kazanma arasında kararsız kalmış gibi duruyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...