NTV

Mesut Özil'den Barcelona itirafı

Ntvspor

Spor

Bild gazetesi Mesut Özil'in otobiyografi kitabı 'Oyunun Büyüsü'nden parçaları seri halinde yayımlamaya başladı. Yıldız oyuncu en son bölümde Real Madrid'e transfer olmadan önce Barcelona'ya gitmek istediğini açıkladı.

İlişkili Haberler

2010 Dünya Kupası'nda sergilediği performansla Avrupa'nın dev takımlarının transfer listesine giren Mesut Özil, Real Madrid'e transfer olmadan önce Barcelona'nın da kendisiyle ilgilendiğini ifade etti. 

Otobiyografisi Bild Gazetesi'nde seri halinde yayımlanan yıldız oyuncu, Katalan ekibine transferinin gerçekleşmemesini, Guardiola'nın isteksiz tavrına bağladı. Transfer görüşmeleri için Barcelona'ya gitmesine karşın Guardiola'nın kendisiyle görüşmeye yanaşmadığını belirten Mesut "Guardiola, ilerleyen günlerde de beni aramadı. Bir mesaj bile atmadı. Benimle sözleşme imzalamak istediğine dair en küçük bir işaret alamadım. Oysa o dönemde dünyanın en iyi futbol oynayan takımında forma giymek istiyordum. Guardiola'nın bu tavrı nedeniyle Barcelona'dan soğudum" dedi.

Guardiola kendisini dışlarken, o dönemde Real Madrid'i çalıştıran Jose Mourinho'nun, kendisini transfer etmek için büyük çaba harcadığını vurgulayan Mesut "Guardiola bana böyle davranırken, Barcelona'ya gidemezdim. Bu nedenle beni kadrosunda görmeyi çok isteyen, bunun için uzun süre beni ikna etmeye çalişan Jose Mourinho ve Real Madrid'i tercih ettim" dedi.

ETİKETLER