Werder Bremen forması giyen Mesut Özil'in son dönemdeki kötü performansı, kulüp içinde de huzursuzluk yarattı. Mesut Özil son olarak, takımının UEFA Avrupa Ligi'nde deplasmanda Twente'ye 1-0 mağlup olarak tur şansını zora soktuğu maçın 67. dakikasında, teknik direktör Thomas Schaaf tarafından oyundan alınmıştı. Maç sonrasında açıklamalarda bulunan kulüp genel menajeri Klaus Allofs, Mesut'un formda olmadığını doğruladı. Alman milli futbolcu da, karşılaşmanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlamadan takım otobüsüne gitti.

Mesut'un performansındaki düşüşle ilgili spekülasyonlar ise gün geçtikçe çeşitleniyor. Bayern Münih, Arsenal, Aevilla gibi takımların transfer listesinde olan 21 yaşındaki futbolcunun, transfer haberleri nedeniyle kafasının karıştığı öne sürülüyor. Bir diğer görüşe göre ise, Mesut'taki düşüşün nedeni, Juventus'ta forma giyen Diego'nun sevgilisi ve Alman pop şarkıcısı Sarah Connor'ın kız kardeşi Anna Maria Lagerblom ile olan birlikteliği.

Mesut, konu hakkında yorumda bulunmaktan kaçınırken, Allofs'un yıldız futbolcuyu, Hollanda dönüşünde yarım saat sorguya çektiği iddia edildi.

Mesut'un, 2011'de sona erecek kontratını yenileyip yenilemeyeceği henüz netlik kazanmazken, Allofs-Mesut-Schaaf üçgeninde yakın zamanda yeni gelişmeler yaşanması bekleniyor.