İlişkili Haberler

Beşiktaş'ın Sporting Lizbon'a Quaresma cevabı geçikmedi. Portekiz ekibinin Başkanı Bruno de Carvalho, Ricardo Quaresma'yı takımında görmek istediğini ve yıldız oyunca sezon başından bu yana olan ilgilerinin sürdüğünü söylemişti.

Başkan Carvalho'nun yaptığı bu açıklamaya yanıt, siyah beyazlı kulübün yönetim kurulu üyesi Metin Albayrak'tan geldi. Quaresma'nın, takımın önemli parçalarından biri olduğunu vurgulayan Albayrak, "Farklı kulüplerin oyuncularımıza ilgi duymasını normal karşılıyoruz. İyi bir kadro oluşturduk ve takımımızda değerli futbolcularımız var. Ancak şu an sezon devam ediyor. Quaresma da kadrodaki önemli oyuncularımızdan bir tanesi. Kendisinden memnunuz. Quaresma ile yola devam edeceğiz. Futbolcumuz da burada oynamaktan mutlu ve kariyerini Beşiktaş'ta sürdürmek istiyor" ifadelerini kullandı.

Albayrak herkesin farklı oyuncuları kadrosunda görmek istediğine de değinirken, "Sporting Lizbon Başkanı, Quaresma'yı kadrosunda görmek istediğini söylemiş ama bu işler istemekle olmaz. O zaman biz de Messi veya Neymar'ı takımda görmek isteriz" diyerek transfer haberlerine son noktayı koydu.