Albayrak, "Quaresma'nın Beşiktaş'tan ayrılma durumu yok. O burada mutlu ve biz de kendisinden memnunuz. Quaresma'ya yeni sözleşme teklif ettik. Tatile gidip gelecek, inşallah yeni sözleşme imzalayacağız." diye konuştu.

Ricardo Quaresma'nın kendisine ait sosyal medya hesabından Şampiyonlar Ligi ile ilgili yaptığı paylaşıma değinen Albayrak, "Kendisiyle konuştum. Paylaşımı Şampiyonlar Ligi maçlarıyla ilgilidir. Şampiyonlar Ligi'ni özleyeceği yönündeki bir paylaşımdır." ifadelerini kullandı.

Spor Toto Süper Lig'de Kasımpaşa karşısında alınan 2-1'lik mağlubiyete değinen Metin Albayrak, bu kaybı telafi edecek güçte olduklarını ve sezon sonunda yine şampiyonluğa ulaşacaklarına inandıklarını dile getirdi.

Quaresma konusundaki haberlerin yanı sıra alınan sonucun ardından Beşiktaş'ta çözülme oluyormuş gibi bir havanın oluşturulduğunu ifade eden Albayrak, "Takım çözülüyormuş gibi bir durum söz konusu değil. Geçen sezonla aynı durumdayız. Liderden 2 puan gerideyiz. Geçen sezonun ilk yarısında iki kere yenilmiştik. Telafi edecek güçteyiz. Takımımız da o bilinçte. Sezon sonunda şampiyon olacak şekilde başkan, yönetim ve hoca, hep birlikte çalışıyoruz. Bir, iki takviye ile tekrar hedeflerimize yoğunlaşacağız. Önemli olan sezon sonunda şampiyonluğa ulaşmak." dedi.

QUARESMA'NIN KAFA KARIŞTIRAN PAYLAŞIMI

Beşiktaş'ın yıldız oyuncusu Ricardo Quaresma, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla akıllarda soru işareti bırakmıştı. 3-3 sona eren Benfica maçı sonrası taraftarlar yaptığı tezahüratın görüntüsünü paylaşan Quaresma, "Bu anları özleyeceğim" yorumunu yapmıştı.

Paylaşım sonrası Portekizli oyuncunun ayrılık sinyali verdiği iddiaları gündeme gelirken, durumun Şampiyonlar Ligi ile ilgili ortaya çıktı.

YILDIZ FUTBOLCUDAN AÇIKLAMA
Konu ile ilgili kısa bir açıklama yapan Quaresma,"Şampiyonlar Ligi çok özel bir organizasyon. Yaptığım paylaşımda Şampiyonlar Ligi'nde yaşadığımız o anları özleyeceğimi ifade etmeye çalıştım. Bu paylaşmımdan başka bir anlam çıkartılmasın" şeklinde konuştu.