Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, gelecek sezon da görevinin olduğunu ima ederek, ''Meydan okumak için buraya gelmiştim, bu gelecek sezon da devam edecek'' dedi.

Rijkaard, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, ''(Türkiye'ye meydan okumaya geldim) demiştiniz, bu görüşünüz devam ediyor mu'' sorusunu, ''Kesinlikle görüşüm değişmedi, 2 yıllık bir kontratım var. Bu meydan okumam gelecek sezon da devam edecek'' dedi.

Bu sezon ile ilgili olumsuz düşünmemeleri gerektiğini anlatan Hollandalı teknik adam, ''Bu sezon sonuna kadar önümüzde maçlar var. Hala önümüzde alınacak puanlar var. Negatif değil, pozitif düşünmeliyiz. Lig bitene kadar goller atıp, maçları kazanmalıyız'' dedi.

Rijkaard, bir soru üzerine son haftalarda performanslarında bir artış olduğunu ifade ederek, ''Hakan Balta iyi adapte oldu, rahat top oynuyoruz. Bugün eksik olan goldü. Doğru zamanda goller attığımızda daha iyi olacağız'' ifadesini kullandı.

''HAKEMLERLE İLGİLİ SIKINTIM YOK''
''Benim hakemlerle ilgili sıkıntım yok'' diyen Rijkaard, ''Ben kazanmayı seven bir insanım. Kazandığınız zaman gol attığınız zaman hakemlerden sıkıntınız olmaz. Benim problemim yok'' dedi.

Rijkaard, yardımcı bir Türk hocanın kendisiyle birlikte çalışması hakkında yönetimle bir görüşmesinin olmadığını vurguladı.

Yabancı bir basın mensubunun, ''Yabancı ve Türk oyuncular arasında gerginlik'' olduğu şeklinde söylentiler olduğunu dile getirmesi üzerine, ''Bunlar tamamen söylenti. Antrenmanlarda bu tür en ufak bir gerginlik olduğunu görmedim'' diye konuşu.