Şampiyonlar Ligi şampiyonu Inter'de Jose Mourinho dönemi resmi bir açıklama yapılmasa da büyük olasılıkla sona erdi.

Milano ekibinin Mourinho yerine düşündüğü isimse bu sezon Catania'da beklentilerin üzerinde bir performans ortaya koyan Sinisa Mihajlovıc... Nitekim Sırp teknik direktör de başarılı geçen sezonun ardından ani bir kararla Catania'daki görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Mihajlovic, istifasını açıklarken Inter'e gideceği yolunda herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak Mihajlovic'in, "umarım aldığım kararı haklı çıkaracak bir göreve gelirim. Kararımın çok ani olduğunu biliyorum. Kulübe yaşattığım sorunlar için özür dilerim" sözleriyle şimdiden Inter'e gitek istediğinin sinyalleri verdi.

2008 yılında Inter'in yardımcı antrenörlüğünü yapan Mihajlovic, Roberto Mancini'nin görevine son verilmesinin ardından istifa etmiş ve Bologna'nın başına geçmişti. Bologna'da başarısız bir sezon geçiren Mihajlovic, bu sezon Catania'nın rahat şekilde ligde tutunmasını sağlamıştı.

Inter'in başına geçeceğinden emin görünen Mihajlovic'in, Catania'daki görevini bırakmakta aceleci davranıp davranmadığını zaman gösterecek.